Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vírusirtók? Többi lent

Vírusirtók? Többi lent

Figyelt kérdés
Nemrég installáltam újra a windowst, utána persze töltögettem le a fontosabb programokat, ezzel persze jött a többi sz@r is (youtube accelerator és társai), kidobni nem tudom a sok helyen felvázolt folyamattal. Gondoltam egyéb dolgok is bekerültek a gépbe, ezért letöltöttem egy malwarebytes-t. Az talált is szemetet rendesen. Kérdés: ez a progi automatikusan törli/blokkolja ezeket a talált vírusokat?

2014. okt. 17. 10:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

akkor es neki az újra telepítésnek, és első körben friss telepítésre, a vírus írtót telepítsd.

A szükséges drivereket, mindig a gyártó oldaláról, vagy ha van akkor az alaplapi lemezről telepítsd.

Ha valamiben nem vagy biztos, mindig ellenőriztesd azt a neten a [link] oldalon.

2014. okt. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a Malwarebytes törli a vírusokat, de nem blokkolja, csak a pro verzió- és szerintem neked nem az van, a freeware csak utólag távolítja el. Szerintem is rakd újra, csak figyelmesebben telepítgessél, ne kövesd el ugyanazokat a hibákat.
2014. okt. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ezek szerint újratelepítés nélkül nem lehet megszabadulni ezektõl a holmiktól?
2014. okt. 17. 10:25
 4/11 belapus ***** válasza:
100%
Jó részétől meg lehet szabadulni, de nem lehetsz biztos benne , hogy maradt-e a gépeden kártevő.Sőt, biztos lehetsz benne, hogy maradt.
2014. okt. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egy feltelepűlt kértevő eltávolítás után is maradhatnak olyan veszélyes dolgok, amiket vírus kergető nem tud vissza csinálni.

pl. regirtyt úgy átállíthatta, hogy lehetnek kártevők amiket nem tud kiszűrni.

2014. okt. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Maga az újratelepítés menete sem jó.


Amíg nincs semmilyen védelem a gépen én már magát a net kapcsolatot sem szeretem. Reinstall előtt leszedem a gyártótól a fontosabb drivereket+vmilyen vírusírtót (én ESET-et használok). Ha fent van a friss windows, felteszem az irtót hogy legyen vmi alap védelem, aztán driverek, majd net bekapcs és frissítem a vírusirtót és jöhet a többi cucc.


Neked is ezt a sorrendet ajánlom legközelebb. :)

2014. okt. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Reinstall előtt leszedem a gyártótól a fontosabb drivereket+vmilyen vírusírtót"

Fertőzött rendszeren esetén ez nem jó megoldás!

Nem szabad fertőzött rendszerről, semmit átvinni amíg nincs aktív vírus kergető, így a driverek, és előre letöltött vírus kergetőt sem.

Másik, tiszta gépről, be lehet szerezni előre, de semmi kép nem a fertőzöttről, mert ha újra is telepíti, egyből újra fertőzi, amint ráteszi a kétes állapotú programokat.

2014. okt. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves Tibor!


Félreértettük egymást, a gyártó honlapjáról szedem le a drivereket, nem a fertőzött gépről.

2014. okt. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
de nem a fertőzött gépen végzed ezt el ugye!?
2014. okt. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 pinkpancser ***** válasza:
Telepíteni tényleg úgy érdemes, hogy driverek és a vírusírtó előre le van szedve (esetleg a friss adatbázisai is). Aztán feltelepíted őket és csak utána adj netet a gépnek!
2014. okt. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!