Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudok vírusirtó nélkül...

RUDEBOY kérdése:

Hogyan tudok vírusirtó nélkül vírust keresni a gépemen?

Figyelt kérdés

Heló! Először is, nekem winxp van a gépen és bekapott valami vírust. Másodszor, a vírus midet blokkol ami eltávolíthatná a gépről(mármint a vírus), úgy annak a programnak az ikonját, mit a mappáját. Ily módon semmilyen eszközzel nem férek hozzá pl a vírusirtóhoz mert az ikon, mintha nem lenne társítva mert blokkolja az egész mappát amibe a vírusirtó van. Hogy lehet ezt megoldani újratelepítés nélkül?

A másik hogy letöltöttem pár játékot is az egyik a Stronghold Crusader, a másik a Deer Huter és egyiknek sem mutatja a telepítőfájlt hanem azt írja hogy BIN, CUE meg SVF fájlok...



2014. okt. 23. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Csökkentett mód vagy csökkentett mód és antimalwarebytes ingyenes program.

[link]

2014. okt. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kaspersky Virus Removal Tool: [link]

Norton Security Scan: [link]

A BIN és CUE fájlokat csatlakoztasd egy virtuális meghajtóhoz (pl. DAEMON Tools), ott már látni fogod a telepítő fájlt.

2014. okt. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen köszi! Ezt elfeletettem odaírni, hogy nem enged billentyűzettel navigálni a menüben és nem tudom kiválasztani a csökkentett módot. Ismerősöm egyszer már újratette de ugyanazt nyalta be! Rá egy hétre...
2014. okt. 24. 09:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Linkeltem neked online víruskeresőket, de te csak görcsölgessél tovább a csökkentett mód indításával.
2014. okt. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lajos54 ***** válasza:

Legvégső esetben, ha már másképp végképp nem megy, szedd ki a gépből a HDD-t, csatlakoztasd egy másik géphez (amin van víruskergető) második HDD-ként.

Így, mivel nem a te winchesteredről indul el az oprendszer, nem aktiválódik a vírus. Indítsd el a víruskeresést a második HDD-n, és akkor simán el tudja távolítani az összes kis szemetet.

2014. okt. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!