Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Modemhasználatot lehet védeni...

Modemhasználatot lehet védeni jelszóval?

Figyelt kérdés
Wifi router esetén lehet; de nem tudom, ha csak modemet használok, van-e erre lehetőség, hogy ne tudják végre a nevemben használni esetenként se a netet, mások (illetéktelenek).

2014. nov. 3. 14:04
1 2
 1/11 Tengor ***** válasza:
Valószínűleg amit te modemnek gondolsz az egy "modemrouter". Annak is vannak beállításai, amivel lehet titkosítani a forgalmat.
2014. nov. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem, avval tisztában vagyok, hogy sajnos (táv-)hackerek ellen sokkal nehezebb a védekezés, és vannak kellemetlen tapasztalataim erről is.


Viszont arra gondolok, hátha valamelyest korlátozni tudom az illetéktelen használókat, pl modem jelszóvédéssel.

2014. nov. 3. 14:07
 3/11 A kérdező kommentje:

Egyből jött is válasz, most látom, köszi.

Laikusként hogyan tudom megoldani a javaslatodat?

2014. nov. 3. 14:08
 4/11 Tengor ***** válasza:

Megnézed az eszköz pontos típusát és a neten elérhető kézikönyv alapján beállítod a védelmet.

Ha láttál már routert, akkor lehet, hogy a kézikönyv sem kell. Belépsz az eszköz webes felületére és beállítod.

Ha nagyon nem megy, akkor szólsz egy szakinak, vagy felírod ide az eszköz pontos típusát.

2014. nov. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi az infókat.

Neten át be lehet állítani?


És mi a helyzet azokkal, akik fizikailag hozzáférnek az általam használt modemhez? (Nem vagyok otthon állandóan, nyilván.) Esélyesen fel tudják törni a védelmét, szakember által? Merthogy eddig távolról volt jellemző a nethasználatom meghackelése, valamilyen módon. Sajnos jellemző (volt).


Az a gond, hogy még a modemvédelemmel se jutok sokkal előbbre, az itt említett okok miatt, sajna. De hátha számít valamit. Ugyanakkor még sose láttam routert, bár rákereshetek fotójára, ha ez számít egyáltalán... Na szóval, google-ben mindenesetre lehet, hogy rákeresek a modem típusra, de itt, publikusan nem adom meg. Megpróbálok a weboldalán rájönni a beállításokra.

2014. nov. 3. 14:27
 6/11 Tengor ***** válasza:

Nagyon nem vagy képben...

Az eszköz típusát pl miért félted ennyire? Attól hogy ismert az eszköz még senki nem megy vele semmire, ha jól van beállítva és fordítva: ha nem ismert az eszköz, de nincs jól beállítva, akkor simán törhető.


Ha beállítod a WPA2 jelszavas védelmet erős jelszóval, az már bőven elég a távoli használók kiszűrésére. Nagyon sokáig (évek) tart törni még nagyon erős eszközökkel is.


A WPA2 csak a wifit védi, attól a hálózatra még bárki rácsatlakozhat. Az eszköz beállításainak kinyerését az eszköz jelszavazásával meg lehet oldani. Ekkor már csak úgy lehet hozzáférni az eszközhöz, ha valaki reseteli az, de ezzel bukja a beállításokat is, és az azért elég feltűnő.

2014. nov. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Tengor ***** válasza:

Jah ami kimaradt: a legtöbb eszköz távolról konfigurálható, de ezt általában tiltják és külön kell bekapcsolni.

Érthető: a legtöbb routert megveszi, beállítják és megy évekig. Semmi szükség arra, hogy távolról is lehessen bizerkálni, de persze a lehetőség legtöbbször adott.

2014. nov. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A wifi dolgot nem pontosan értem. Nem használok wifit.


A modemem NEM saját, hanem a netszolgáltatómé.

2014. nov. 3. 15:07
 9/11 Tengor ***** válasza:

Ha nem wifis, akkor távolról ki tudna rácsatlakozni? Belopózik és csak úgy bedugja a kábelét?

Lehet, hogy a gépeden van vírus, ami forgalmat generál?


Talán a legcélravezetőbb az lenne, ha leírnád a valódi alapproblémát! Nem azt, ami szerinted a probléma, hanem hogy milyen a környezet és mit tapasztaltál!

2014. nov. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Ha nem wifis, akkor távolról ki tudna rácsatlakozni?"


Hackerek. Mindennapos dolog, mindenki tudja, aki nem 100% laikus. Valamit félreérthettél soraimból, hiszen te is tudod. Múlik a kellően jól beállított tűzfalon, egyéb védelmi rések meglétén, stb. Nem ritkán másodpercenként több letapogatás is érkezik minden gépre, ez meg lehet nézni is., folyamatában. (Persze a bot-okon kívül léteznek rejtettebben m,űködő hackerek is.)

Ezek hétköznapi dolgok, ezek ellen vannak a védelmi rendszerek.

Nem tudom, mit érthettél féle. Mintha kábelen át nem működnének trójaiak, stb...


"Belopózik és csak úgy bedugja a kábelét?"


A dolog másik részét már említettem. Nyilván nem vagyok mindig otthon. Sajnos léteznek rosszindulatú emberek is. Most megint meg kell említsem, hogy erről is tudsz, szerintem, mint szinte minden értelmes, felnőtt ember. Nem értem, a kérdésedre mi indított téged...)


Tehát, ha nem lenne világos: Az énáltalam használt LAN kábelt van, aki használja olykor, az általam használt modemen keresztül, persze engedélyem nélkül, és részben ráadásul nem elfogadható célokra. Semmi szükségem, hogy az én nevemben nem elfogadható célokra használjon internetet bárki is, meg egyáltalán se használjon már, ha egyszer nem járultam hozzá. Használja a saját előfizetését a saját céljaira, vagy amit akar.


Végképp elfogadhatatlan számomra, hogy live cd-vel, vagy ráadásul mindennek tetejében az én pc-met, vagy pc-met is használja ugyanazon LAN kábelen és modemen át. Részletkérdés, h pc-m rendszerjelszavának ellopásával, vagy live cd-vel teszi-e. (Az illető az egyik módon jut be INNEN; ezen kívül távból is, más esetekben.)


"Lehet, hogy a gépeden van vírus, ami forgalmat generál?"

Keylogger nem kizárt, sajnos. De erre viszont még nem jöttem rá, h használ-e bárki a klavimhoz akár szoftverest, akár hardverest. De ez talán a kisebb probléma, a fentiek a nagyobbak.


Azt, hogy honnan tudom, itt nem részletezhetem. Ami a problémám: hogyan tehetek ez ellen...?

2014. nov. 4. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!