Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Statikus Weboldal?

Statikus Weboldal?

Figyelt kérdés
Infó órán az infó tanár beszélt a hálózati biztonságról és a gépes biztonságról. És szóba jött hogy elég könnyedén meg lehet szerezni esetleg valakinek a facebookkos jelszavát felhasználónevét ha nem figyel. Egy olyan példát hozott el, hogy ha mondjuk kitenne a suli ablakába egy Routert amihez nyílt hozzáférést biztosít azaz nem kódolja lel a wifit akkor mennyien cuppannak és a Router mögé elhelyezne egy gépet amin megcsinálna egy facebookos statikus oldalt, vagy nem tudom, hogy hogyan kell ezt és a host fájlba be. Na most ezt nem értem, hogy hogyan értette, hogy a host fájlba, mert a host fájlba nem letiltani lehet oldalakat, vagy esetleg a jelszavakat és felhasználóneveket tárolná ott vagy ezt nem értem, hogy hogyan működik.

2014. nov. 5. 16:52
 1/3 Tengor ***** válasza:

A hostsfájl arra kellhet, hogy az FB felé menő kapcsolatokat a router mögött lévő gépre irányítsa.

Statikus oldallal nem lehet adatot tárolni, így kell mögé egy minimális logika is, nem sok, csak épp annyi, hogy mentse ezeket a dolgokat.

Nem is lenne hülyeség megcsinálni :P

Lesz időm kipróbálom :D

2014. nov. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Na és ezt hogyan lehet megoldani, hogy meg is jelenjen a gépen?? meg hova rakom a host fájlt??:D:D
2014. nov. 5. 17:02
 3/3 Tengor ***** válasza:
Értelem szerűen arra a gépre, ami nálad található.
2014. nov. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!