Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Létezik vírusmentes környezet?

Forko90 kérdése:

Létezik vírusmentes környezet?

Figyelt kérdés
Ha veszek egy használt gépet és egy tiszta új merevlemezt amire eredeti cd-k ről felinstalálom a widowsot és az összes drivert akkor az a gép teljes mértégben biztonságos és vírusmentes lessz?

2014. nov. 13. 06:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. De ha nagyon parázol, még lefuttathatsz egy teljes online víruskeresést az ESET online scannerrel, ami mindent megtalál.
2014. nov. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Munkában ki lessz selejtezve 2db core2 PC és hozzá tudok jutni nagyon olcsón. Arra gondoltam, hogy egyiket megcsinálnám otthoni archívnak mivel nagyon sokat fényképezek. Ha a fenti módszerrel telepítem a windowsot stb és működni fog a gép akkor a fényképezőből kivett memóriakártyáról egyenesen ebbe a gépbe bejátszva a képek teljes mértékben vírusmentesek maradnak és nem kell aggódnom semilyen vírus esetleg software meghibásodástol. Ezután kiégetem DVD re ami a következő lépés az archiválásban és a dvd ről be lenne játszva a most is használt asztali gépemre. így az eredeti képek 3 helyen biztonságosan le lennének mentve.
2014. nov. 13. 06:13
 3/7 A kérdező kommentje:
Helyes és működőképes ez az elképzelés ??
2014. nov. 13. 06:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen. De még feltöltheted felhőbe is, így ha leég a házad, még mindíg hozzá tudsz férni egy példányhoz. :)
2014. nov. 13. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az már meg van oldva. Otthon tárolom őket PCn és külső merevlemezen DVD re irva munkában a trezorban 2 embernek van hozzáférése és bátyámnál cloud HDDn. elméletileg nem szabadna soha elveszniük. Most már csak az a kérdés hogy a meglévő képeimet, hogyan tudom átmásolni arra a pcre hogy biztos vírusmentes maradjon (kb 140 GB fénykép)
2014. nov. 13. 06:31
 6/7 Koplárovics Béci ***** válasza:

Amint internetre kötsz egy számítógépet a biztos vírusmentességet el is felejtheted. Csak attól, hogy rákötöd, nem kell semmit letölteni. Tény, hogy nagyon kicsi az esélye, hogy egy hibát kihasználva megfertőzik a gépet, és ez tűzfallal, vírusirtóval tovább csökkenthető, de onnantól kezdve nem vagy 100% biztonságban.


Amúgy meg ha ésszel élsz, akkor "lopott" szoftverekkel és az időd nagy részét interneten töltve sem lesz problémád vírusokkal.

2014. nov. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Remélem, a DVD-t nem használod hosszútávon adattárolásra (archiválásra, ahogy írtad).

Az általad felsoroltak közül az szerintem a legmegbízhatatlanabb (legkevésbé tartós).


Amit ajánlok: 2 vagy több merevlemezen párhuzamosan és/vagy felhőben tárold a fontos adataidat (képeidet)

Vagy persze mágnesszalagon...

2014. nov. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!