Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Okozhat-e olyat az Avast...

Okozhat-e olyat az Avast 2015-ös verziója, hogy letiltja a laptopomról a WiFi-t, sőt még az Ethernet kábellel való internet hozzáférést is?

Figyelt kérdés

Előző este az tűnt fel,hogy nem látta hálózatban az asztali gépem a laptop megosztott mappáit,csak az Avast kikapcsolása után.Másnap már az internet hozzáférést sem engedélyezte.Gondolom itt is az Avast volt a "főbűnös"?Csinálhattam a tűzfallal bármit.Nem és nem.Mi lehet a megoldás?

Másik vírusirtó?



2014. nov. 29. 18:44
 1/2 anonim válasza:
61%
Háát.. Nekem is volt Avast! -om de nem történt semmi ilyesmi. Valószínűbbnek tartom azt hogy egy vírus beletelepült az "avast.exe" feladatba ami akkor fut ha az avast be van kapcsolva. Na és gondolom amikor be volt kapcsolva az avast akkor vele együtt futott a vírus is ami ezt csinálta. És amikor kikapcsoltad az avastot akkor leállt az avast.exe feladat amiben a vírus volt így lett interneted. Én tudom hogy létezik ilyen :D. Nekem is ez volt. Egy trójai beletelepült az explorer.exe fájlomba így ha leállítottam az explorer.exe-t akkor a vírus is leállt. Valószínüleg nálad is ez lehet. Egyébként tedd fel a SpyHunter vírusírtót, és tölts le hozzá egy cracket. Ha feltelepítetted a full verziójú SpyHuntert, akkor az gondolom kinyírja a vírusaidat. (Csak akkor nem nyírja ki ha valami nagyon erős vírusod van mint pl. nekem, a Trojan.Poweliks)
2014. nov. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!Mondjuk azt nem próbáltam,hogy az Avast kikapcsolása után lett volna-e netem,csak a megosztást engedélyezte,miután inaktiváltam.Nem sokat vergődtem vele,újra telepítettem a Windowst.

Azóta nincs még semmi vírusirtóm,mert tanácstalan vagyok a telepítést illetően.

Azért mertem az új laptopomra feltenni az Avastot,mert az asztali gépemen is az fut már évek óta és semmi probléma.

2014. nov. 30. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!