Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha egy adott hálózatra több...

Kovács V kérdése:

Ha egy adott hálózatra több gép van csatlakoztatva, azonos az ip cím akkor hogy deríthető ki, hogy ki küldte az üzeneteket? A gépnek úgy tudom van egy belső kódja száma, de azt nem küldi tovább, nem?

Figyelt kérdés

ha egy netkávézóból netezett az illető avgy egy könyvtárból és ha számon tartják,hoy ki ült a gépnél akkor esélyes? Előre is köszönöm a segítséget!

Vivien



2014. dec. 2. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Az ilyen helyeken általában van biztonsági kamera. Ha valaki ott elkövet valami bűncselekményt, akkor bizony visszanézik. Ha csak a tesódnak küldesz egy képet egy ló nemi szervéről, akkor nem fog kiderülni, ki volt.
2014. dec. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Tengor ***** válasza:

NAT-olásnak hívják a technikát, ami megoldja ezt a problémát.

Konyhanyelven:

Ha veszünk egy egyszerű könyvtárat, ott van egy router. A router két hálózatot kapcsol össze. Az egyik hálózat az internet. Ott a routernak van egyetlen címe, amit a többi internetre csatlakozó weblap megkap.

A másik hálózat a belső hálózat, amihez a könyvtár számítógépei csatlakoznak.

A router nyilvántartja azt, hogy az egyes gépekről küldött csomagokra érkező válaszok ahhoz a géphez kerüljenek vissza, aki a kérést küldte.

2014. dec. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De a belső hálózat adatait nem adja ki a gép egy üzenet formájában,nem? csak az ip címet?
2014. dec. 2. 12:04
 4/9 Tengor ***** válasza:

Nem, a belső hálózat adati rejtve maradnak.

Viszont ezzel a könyvtár rendelkezik. Ha teszem azt valamiért a rendőrség felkeresi őket, és nekik van arról nyilvántartásuk, hogy mikor-ki használja a gépet, akkor ki kell, hogy adják az ilyen infókat.

Persze ha te odamégy csak úgy érdeklődni, akkor nem fogják megmondani.

2014. dec. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ugyanazt a belső tartományt nyugodtan használhatja bárki más is, amíg mindegyik egyedi külső cím mögé van fordítva, ez nem okoz zavart. Akár az összes NAT-ot használó cég belső hálózatában lehet minden gép a 10.0.0.0 tartományban, ezt olvastam
2014. dec. 2. 12:09
 6/9 A kérdező kommentje:
ne haragudj,hogy ilyenértetlen avgyok,de ha nekem mondjuk egy áll facebookról küldözgettek üzeneteket,amilyne engem ócsárolnak akkor elmegyek a rendőrségre feljelentést teszek ők megtudják az ip címet,de haa gép nem ad ki belső hálózatról infókat az általam kapott levélben akkor honnan fogják tudni,hogy ki volt,ha akkor sokan használták azt az ip címet...nem tudom mennyire érhteő ,amit kérdezni akarok ,de null sz.gépes tudással rendelkezem
2014. dec. 2. 12:11
 7/9 Tengor ***** válasza:

Ne menjünk bele akkor a részletekbe!

A rendőrség nem fogja tudni, hogy ki küldi, mert nem fog ilyennel foglalkozni. Sajnos nagyobb problémáik is vannak, mint a trollokkal foglalkozni. Tilts le, hogy ismeretlenek küldhessenek neked üzenetet és ennyi. Megoldódott a probléma.

2014. dec. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
jólvan,azért köszi, csak érdekelt volna a válasz
2014. dec. 2. 12:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Vagy csak simán tíltsd le azt, akitől kapod a nem kívánt üzeneteket.

Kérdezd sorra személyesen a barátaid, hogy ha valaki tudja, akklr mondja meg ki az a "xy" felhasználó. Hátha így hamarabb kiderül valami.

2014. dec. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!