Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Telefon "identitásának"...

Telefon "identitásának" megváltoztatása?

Figyelt kérdés

A kérdés a következő:


Az iskolánkban bevezettek egy rendszert, miszerint csak regisztrált telefonok csatlakozhatnak a netre, és ezzel szűrik ki az órán netezőket. Nem tudom hogy hívják az azonosítót, amit figyelnek, elfelejtettem amióta mondják, de gondolom a profik egyből tudni fogják. Én a suli mellett lakok, és nem is hordom a telefonomat, szóval tisztán tudományos céllal érdekelne, hogy ez a rendszer hogyan játszható ki. Gondolom van rá valami módszer, mint például a neten is lehet blockok ellen proxykat használni. Van ilyen módszer, és ha van, akkor milyen néven nézzek utána?



2015. jan. 28. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:
MAC address changer
2015. jan. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
MAC címről van szó valószínűleg. Ha meg tudod szerezni valakiért, aki jogosult fellépni, akkor magadnak ezt a MAC címet beállítva te is fel tudnál lépni. De megszerezni se egyszerű, telefonon átírni meg még kevésbé egyszerű.
2015. jan. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is az. Mint mondtam, lehet regisztrálni, szóval nem kell senkiét ellopnom meg ilyesmi, csak kíváncsi voltam, hogy lehet kijátszani.
2015. jan. 28. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!