Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez valami vírus? Van rá megoldás?

Ez valami vírus? Van rá megoldás?

Figyelt kérdés

A számítógépemen minden TXT JPG fájlt átalakított olyan típusra ami nem nyitható meg (wuxctol) illetve (izfndhb)Tud valaki segíteni? (nem tudom mit nyitottam meg, honnét kaotam)


[link]



2015. febr. 9. 11:57
 1/10 A kérdező kommentje:
2015. febr. 9. 12:00
 2/10 ejbenjaro ***** válasza:
100%
Gratulálok! Benyelted a ctb locker fájltitkosító kártevőt. Elvileg ha fizetsz nékik, visszakapod a fájljaidat, lásd itt: [link]
2015. febr. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

CTB Locker.

Rövidre fogom: eltávolítani nem nehéz, viszont a lekódolt fájlokat visszaállítani a kulcs nélkül (amit ugye csak jókora mennyiségű pénzért kaphatsz meg, már ha megkapsz) lehetetlen.

3 lehetőséged maradt:

1. Megpróbálod visszaállítani a rendszervisszaállítás segítségével, bár nem vagyok benne biztos, hogy ez ilyenkor mennyire hatásos. Esetleg a shadow explorerrel is próbálkozhatsz.

2. Előveszed a biztonsági mentést, mert ugye minden felelősségteljes számítógép-felhasználónak kvázi kötelessége a dokumentumairól biztonsági másolatot készítenie. Gondolom, neked ilyen nincs.

3.: Felkeresel egy adatmentésre specializálódott céget, bár valószínű, ez ügyben ők is tehetetlenek lesznek.

2015. febr. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A kiváltó kód 475 dollár ennyit már megtudtam :)Sajnos nincs biztonsági mentésem, igazad van! Csak a fényképek amik igazán fontosak voltak. Hogy sikerült ezt benyelnem? Volt egy e-mail amit megnyitottam és kicsomagoltam saját e-mailem volt a neve talán ez lehetett?
2015. febr. 9. 18:19
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem szórakozom velük de legfőképp nem fizetek ! Ha formázok minden meghajtót és újra lesz telepítve a gép akkor ez nem lesz többé? (Persze ha újra meg nem nyitok valami sz@rt)
2015. febr. 9. 18:28
 6/10 A kérdező kommentje:

Ismeretlen feladótól

,

gyanús tartalmú e-mail

ekben érkező

(zip)

csatolmányokat

nem

szabad

megnyitni

.

2015. febr. 9. 18:35
 7/10 A kérdező kommentje:
No ez is megvan tuti biztos vagyok benne hogy az volt. :(
2015. febr. 9. 18:35
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

Magát a vírust nem nehéz eltávolítani, és ha mindent leformázod, meg újratelepíted a rendszert, 100%, hogy még az írmagját is kiirtottad.

A vírus (pontosabban trójai) valószínűleg e-mailben terjed, magát hasznosnak vagy érdekesnek feltüntető csatolt fájlként.

Nem csak emiatt, általánosságban is nagyon ajánlott, hogy legyen valamilyen círusvédelem a gépeden. Lehetőleg valami tiszta forrásból származó, megbízható védelmi szoftver. (Én az Avast-ra voksolok, de ízlések és pofonok...)

Továbbá ha valami csatolmányt kapsz, azt ne nyisd meg autoamtikusan! A kártevők nagyon nagy százaléka így terjed. Csak azt nyisd meg, amiben biztos vagy, hogy micsoda! Az sem jelent biztonságot, ha valaki ismerőstől kaptad, ugyanis sok kártevő pont ezt használja ki: valaki ismerős nevében küldi el magát.

És ami a legfontosabb, bár ez most már csak eső után köpönyeg, de a jövőben mindenképp megszívlelendő tanács. Ami fontos, arról legyen biztonsági másolatod! Ami nagyon fontos, arról több is!

Én úgy szoktam, hogy a dokumentumaimat úgy ánblokk pár havonta kiírom DVD-re. Ha megtelik a fényképező memóriakártyája, azokat szintén, egyből kettőre. (Meg ugye a jobbakat/fontosabbakat a gépemre is felmásolom.) Ez évente nem kerül többe négyezer forintnál (2 doboz DVD, de van, hogy kevesebb), cserébe viszont egy hasonló informatikai armageddon esetén a legtöbb dolgom nem fog kárba veszni.


Egyébként nekem rendszergazdaként és volt infótanárként az az egyik vesszőparipám, hogy több figyelmet kéne szentelni az adatbiztonságnak és adatvédelemnek. Ezzel nem téged akarlak piszkálni, kérdező, eszem ágában sincs! Csak bosszantó azt látni, hogy miközben mindenki tanul informatikát, az igazán fontos dolgokról tanórai ekretek között még csak említés sem esik, vagy mindössze szól róla pár szót a tanár, és ennyi. Holott ezeket keményen bele kellene sulykolni mindenkibe. Minden vacakra van idő és óraszám, csak arra nincs, ami tényleg fontos lenne.

2015. febr. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Simon Belmont ! Köszönöm szépen a válaszod! Számomra igazán hasznos! Utána néztem jó pár fotóm megvan DVD-n (Esküvői képek stb ami fontosabb, igazán sokat nem vesztettem A dokumentumaim túlságosan fontosak nem voltak Szerencsére egy pár hónapja lementettem a mobilomra a számomra fontos Txt és Doc dokumentumokat (persze csak véletlen volt hogy kéznél legyenek ( pl az autók olajcseréje km óra állása, tehát apróságok de fontosak nekem ) Csak pár adat hiányzik amit emlékezetből talán tudok pótolni de mostantól biztos sokkal figyelmesebb leszek és többször lementem ami fontos. Egy régi P4 számítógépem van nekem az avast nagyon lelassítsa Microsoft Security Essentials amit most használok. Még egyszer köszönöm a válaszod!!!
2015. febr. 10. 15:29
 10/10 A kérdező kommentje:
Teljes formázás mindkét meghajtón és újra telepítés: minden klappol NEM FIZETEK :) :) :) Őszintén sajnálom azokat a komoly cégeket, embereket akik tényleg fontos infókat adatokat veszthetnek ha nem fizetnek. Hát azt kel mondjam ebben a világban élünk. :(
2015. febr. 10. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!