Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A SpyHunter észlel vírusokat,...

A SpyHunter észlel vírusokat, a többi program nem?

Figyelt kérdés

Összeszedtem valamilyen vírust. A gépemre mindenféle programok akartak töltődni maguktól, furcsa mappák jelentek meg.

Letöltöttem Eset NOD32, Kaspersky, Spy Hunter és Trojan Remover 30 napos próberezióit.

A NOD észlelt is vírusokat, karanténba tette őket.

Miután letöltöttem a Kasperskyt, törölte a NOD32-őt.

Már nem észlelek semmi rendelleneset a gépemen.

Azonban a SpyHunter 100-nál is több vírust észlelet. Ahogy le tudtam fordítani az angol szöveget, a böngésző adatait lopja a vírus, felhasználva ezt marketing célra (gondolom oldalak látogatottságának növelése céljából.)

Ezeket azonban nem tudom eltávolítani a SpyHunterrel, meg kéne vásárolnom hozzá. (pedig elvileg 30 napos próbaverió)

A többi program miért nem észleli ezeket?

Jelentenek ezek fenyegetettséget?

Mit csináljak?


2015. febr. 15. 12:45
 1/6 A kérdező kommentje:
A vírusok között a legveszélyesebbet 3/5re értékelte. (az 5 fokatból 3-as szint)
2015. febr. 15. 12:47
 2/6 Tengor ***** válasza:
[link] "2004 elején a Spyhunter-t az a rágalmazás érte, hogy hamis pozitív eredményeket ad"
2015. febr. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 fersk ***** válasza:

Soha nem használnék olyan programot, amely ingyen letölthető, de a tényleges használatért pénzt kér.

A gyakori egyébként tele van olyan kérdésekkel, hogy hogyan lehet eltávolítani a SpyHuntert. Nem könnyű...

Ez azért jelez valamit...

2015. febr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A SpyHunter szerintem egy felejtős program. Egyrészt olyasmiket is kártevőnek néz, aminek semmi köze a kártevőkhöz (ha a teljes találati listát törlöd, több programod használhatatlanná válik, mint pl. az IncrediMail levelező program), másrészt ha törlöd azt a sok találatot, a legközelebbi keresésnél újból megtalálja ugyanazokat a kártevőnek titulált fájlokat, és a tizedik törlés után is ugyanazokat találja meg. Vagyis tényleg hamis pozitív eredményeket produkál és aki csak egyszer futtatja le, az a sok találat láttán örül, hogy milyen klassz programot fogott ki.
2015. febr. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Reiber Péter ***** válasza:

SpyHunter egy tipikus "fake" hamis víruskereső, ami arra való, hogy a felhasználó megrémül és fizet, a semmiért, egy erősen kétes szinvonalú semmirejó programért.

Afféle agresszív kéretlen program, inkább ő maga a "vírus", nem is hagyja magát csakugy leszedni.

2015. febr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A helyedben újratelepíteném a Windows-t, aztán letölteném az ESET Smart Security 30 napos próbaverzióját, regisztrlás után kapsz hozzá TRIAL kódot. De KIZÁRÓLAG azt, nem pedig összevissza mindenféle vacakot. Ha letelik a 30 nap, akkor megveszed egy évre a kódot és attól kezdve nem kell aggódnod a vírusok és zsaroló akármik miatt. [link]
2015. febr. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!