Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha többen használunk egy...

Ha többen használunk egy számítógépet akkor hogyan állíthatom be, hogy egy második lemezen lévő adott mappát csak én érhessek el?

Figyelt kérdés
Windows7 rendszert használok.
2015. febr. 21. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:
csinálsz egy vendég fiokot és a rendszergazdát ami a tied lessz levéded jelszóval
2015. febr. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

- Folder Lock

- Folder Protect

- Hide Folders

- IObit ProtectedFolder

2015. febr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2

Miért nem jó a Windows jogosultságkezelése? Én otthonra is mindenkinek külön felhasználói fiókot hozok létre, így pl. a böngészőben is elmenthetik a jelszavukat és egyéb áldásos hozadéka is van. Pl. az is, hogy nem férnek hozzá egymás fájljaihoz, csak ha tényleg szükséges.

2015. febr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Reiber Péter ***** válasza:

Nem szeretik a win jogosultságkezelést, mert bonyolult és könnyű elrontani valamit.


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__6..



Nomeg ez csak adott rendszerben jelent biztonságot, vagy inkább odaköti a védett cuccot.


Válallati környezetben ez így ideális, odahaza ha pl kiveszem a hdd fiókot, máris bajban vagyok.


Vagy fűfavirág megnézheti a cuccomat, mert a jogok nem értlemesek más rendszerben, vagy én magam sem tudok vele mit kezdeni, ha bekapcsoltam az ntfs titkosítást rá.


Sőt ha elpusztul a rendszerem, vele pusztul az adat, ami válalati környezetben megintcsak egy nonszensz, odahaza midnennapos "baleset".

2015. febr. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3

Valószínűleg minden falhasználó egyenrangú félként szeretné használni a gépet és a kérdező csak bizonyos mappa elérését szeretné mások számára lehetetlenné tenni. Erre nem a legjobb megoldás fiókok létrehozása.

2015. febr. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Reiber Péter ***** válasza:

Ez igy nem lehetséges.

Ha mindeki rendszergazda(és ettől "egyenlő"), akkor mindeki meg tud tenni bármit.


Ha mindenki flehasználó, akkor mindekinek a jogai szabályozottak-korlátozottak, de rendszergazdának lennie kell olyankor is, tehát máris van egy kiemelt valaki, aki mindenhez és bármihez hozzáférhet.

2015. febr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!