Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Avast! -nál mit jelent ez a...

Avast! -nál mit jelent ez a karma?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye kérdés, de az ősszel más vírusirtót használtam, így kicsit lemaradtam az Avast! frissítéseiről. Nyáron még nem volt ez a karma dolog rajta, legalábbis nekem. Értem, hogy ezzel meg azzal lehet pontokat szerezni, de ez mire jó vagy mi a célja?

2015. márc. 24. 04:05
 1/1 Reiber Péter ***** válasza:

Karma, ha sok gépre tetted azonos fiókkal az avastot és az sok vírust megfogott, akko a karmád egyre nő.


Ez valamennyire végülis jó dolog, hiszen szinte rendszergazdai szintű felügyeletet kapsz az avast fiókba belépve, láthatod ha vírusos a tánti gépe, vagy hány gépen van összesen ,vagy ott mennyire frissül, vagy mikro kapcsolták be utoljára, vagy miket fog meg, stb,stb.


Hogy a valós céljuk mi evvel, az két dolog lehet.


Egyrészt versenyelőny, minden csiribiri funkció ami hálóval fogja a felhasználót nagy vonzerő most, ez is egy marketing blabla hívószó, hogy karma, meg mekkroa harcos vagy a vírusok ellen sok telepített avasttal, meg megfogott vírussal,..


Mintha a vírus olyan lenne, mint a szunyog, ha lecsapsz egy példányt eggyel kevesebb lenne...holott túrókat.


A védelmek piacán most ilyen téren dúl a verseny, de ez egy átlátszó sehova vezető marketing harc.


Mindeki sulykolja, hogy ő a legjobb, csilivilibb felületek, felugró bajszos mókusbácsik, minden nagyon "geil"...a valóságban meg a "rosszfiúk" olyan utcahosszas előnyben vannak bármilyen egyszerű védelemmel, keresővel, írtóval szemben, most kb egy fél éve, mint az utóbbi 10évben sem voltak sosem, egy percig sem.


A másik még rosszabb lehetőség, hogy majd beköszönt egy ujabb "levámolós" korszak, és akkor szépen egyszerre kettyen le az avastod mindenről amin a te fiokoddal fentvagy, vagy benyujtja a számlát, hogy most "csak" és "hiperkedvezménynel" fél évre pl 18926 ft helyett 11417 ft-ért megvehető teszemazt:28 gépre, neszenesze kellett neked a "jókarma".


Ez is egy lehetőség, ki tudja.

2015. márc. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!