Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Milyen vírusirtót tegyek a...

Milyen vírusirtót tegyek a laptopomra? Avast Free Antivirus vagy Panda Free Antivirus? Vagy esetleg valami mást?

Figyelt kérdés
frissen telepített WIN7 - 2GB RAM - 2 GHz 2 magos processzor - gyenge integrált videókártya, emiatt játékra gyakorlatilag használhatatlan

2015. márc. 13. 11:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én az Eset nod32-őt ajánlom, vagy az Avast.


[link]

[link]

2015. márc. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
13%

Kaspersky-t tudnám ajánlani. Profi és viszonylag olcsó.


Csak fizetőset tegyél a gépedre, bármilyet is választasz. Az ingyenesek és a tört verziók nem jók semmire.

2015. márc. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
A Panda kevésbé fogja vissza a gépet, és mivel a tiéd nem egy erőmű, én ezt raknám fel.
2015. márc. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Avast. Nem tudom, hogy a Panda most milyen szinten áll, de amikor pár éve a munkahelyen azt használtuk, nekem nagyon negatív tapasztalatom volt róla.
2015. márc. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom, hogy a Panda most milyen szinten áll"


[link]


ilyen szinten áll

2015. márc. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5: Igen, nekem is Panda volt a gépemen, újra is kellett telepítenem. Ez az első Windowsom, ami megadta magát. Régebben Avastot használtam, lehet visszatérek arra.
2015. márc. 13. 11:39
 7/12 Tengor ***** válasza:
93%

#2 hozzászólásával tudnék vitatkozni. Az ingyenesek vannak adott terület szintjén ugyan olyan jók, mint a fizetősek. A különbség annyi, hogy amíg egy AVG Free v. Avira Free szigorúan vírusirtó, addig a fizetős verzió vírusirtó, meg e-mail scanner, meg tud még backup köszpont, meg rózsaszín víziló és kapsz mellé támogatást is.

A tört verziókat valóban jobb kerülni.

Én a fentebb említett két verziót javasolnám, bár biztosan az Avast is megállja a helyét. A Pandáról már linkelték a mosoly forrását :D

2015. márc. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
eset.hu < legjobb egyik barátnőm gépén az avast átengedett 138 vírust
2015. márc. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Avg free
2015. márc. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

#2: Ez égbekiáltó nagy marhaság!

Az Avast például évek óta ott van az élen, pedig otthoni felhasználásra ingyenes.

Az antivirus szoftverek készítői bevételük döntő többségét a vállalati szektorból kapják, ott meg pl. az Avast is fizetős.

Az egyszeri otthoni felhasználók zöme ingyen fogja az antivirus szoftvert használni, ha nem létezik belőle free verzió, akkor netről összevadászott kulccsal használja, vagy tört verziót tesz fel. Erre rájöttek az antivirusok kiadói is, ezért egyre elterjedtebb az a modell, hogy a termékük alapszintű (de azon a területen ugyanolyan hatékonyságú) verzióját ingyenesen felhasználhatóvá teszik. Sok bevételük ezzel nem esik ki, hiszen akik ingyen megkapták, azok nagy része eddig sem fizetett érte, másrészt viszont ez egy nagyon jó reklám az adott szoftvernek.

Az extrákkal ellátott prémium kategóriás termékek meg otthonra is fizetősek, továbbá a vállalati ügyfelek is fizetni fognak, a bevétel döntő többsége pedig onnan folyik be.

Nem a választott üzleti modelltől lesz egy termék jó vagy rossz.

2015. márc. 14. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!