Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit tehetek, ha nem tudok...

Mit tehetek, ha nem tudok kiirtani egy vírust, pedig a vírusirtóm folyton fut, és mindig észleli is, letörli, de minden egyes Windows-indítás után újra és újra beépül a vírus? A vírus neve Qhost. C, egy trójai. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
2008. aug. 26. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

bizony, vannak ilyen makacs dögök :)

ha végképp nem bírkózol vele, akkor nem marad más, mint a registryben kell megkeresni a gyökerét és ott kell kiírtani - de vigyázz, mert a registry piszkálásával nagyon óvatosnak kell lenni!!!

ha nem vagy biztos magadban, inkább keress valakit, aki ért hozzá!

...........

nem tudom, hogy milyen vírusírtót használsz, de pl. az avast- nak van olyan üzemmódja, amikor még bootolás előtt nézi végig tövitől- hegyire a gépet. (a vírusok a bootoláskor aktivizálódnak, és a tied vszeg mindjárt a memóriába telepszik bele...)

2008. aug. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Registriben nem fogsz találni semmit. Valszeg rendszerfájokat is módosított, te hát nem is érnél vele semmit.

Ilyenkor vagy egy jobb vírusírtó (ajánlom az AVG-t), vagy a gép újratelepítése hozhat megoldást. Utóbbi a legbiztosabb. De vigyázni kell hogy újratelepítés után (formázással, fdisk /mbr parancs kiadásával) nehogy elindíts olyan programot, amihez a vírus hozzáférhetett és módosíthatta.

2008. aug. 27. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hali!

Virustol és virusirtotol függ, de probald meg csökkentett modban inditani, betolteni a virusirtot es hagyni had dolgozzon. ha valami kisebb 1-2fileos trojai, vagy spy szutyok (betelepszik pl. win mappajaba, virusirto riaszt de nem torli stb) akkor nezd meg miaz ami nemtetszik neki es torold le a filet. milyen virusirtot hasznalsz?


Tess.:

[link]

manual disinfection --> manuális eltávolitás


"If Windows NT, 2000 or XP is used, a malicious file has to be renamed with a different extension (for example .VIR) and then a system has to be restarted. After restart a renamed malicious file will no longer be active and it can be easily deleted manually."


magyarul:

tehat ha xpt hasznalsz nevezd at a kiterkesztését a filenak .exe --> .vir (vagy akarmi). inditsd ujra a gepet, majd siman töröld le, de atnevezes utan már veszélytelen :)


remelem segitettem, Üdv!

2008. aug. 27. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Úgy néz ki, időközben megoldódott a dolog, de mindenkinek köszönöm szépen a hasznos válaszokat!

Valamit értek én is a géphez, de párom csinálta meg. Úgy néz ki, beleírta magát egy program az automatikus indításba. Szoktam nézegetni az msconfig-ban, hogy mi van az automatikus indítással, de valamiért ezt most nem néztem meg. Nem tudom miért, azt hittem, az nem káros... A neve stdhost.exe volt. Azért is gyanús lehetett volna, mert a vírus mindig létrehozott a system32/drivers/etc mappában egy hosts nevű file-t. Csökkentett módban megnéztük nézőkével, egy csomő hülye webcím volt benne, gondolom, ezekhez kapcsolódott, és csinálta a forgalmat (párom nézte, hogy töltök-e le, de nem, a vírus volt). Többször próbáltuk kivenni az automatikus indításból, kézzel a registryből, de rögtön visszaírta magát. Végül aztán csökkentett módban sikerült, mert akkor a vírusirtó nem futott, nem törölte, bele tudtunk nézni. De ami még fontosabb: így az automatikus indításba sem írta vissza magát, meg a registrybe sem, töröltük mindkét file-t, és végre igazából is eltűntek, csaknem nyom nélkül (a registry-ben még maradt egy bejegyzés, ami nem tűnik el, de máshol már nincs nyoma ezeknek a vackoknak, a vírusirtó - Avast - sem jelez).

Elnézést, hogy ilyen hosszan írtam, de másnak is tanulságos lehet még az eset.

2008. aug. 27. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!