Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Feltortek a facebookomat,...

Feltortek a facebookomat, visszafogom szerintetek kapni?

Figyelt kérdés

Majus 3.an feltortek a facem,magyaran kisebb csapdaba csaltak. delutan ramirt 'baratnom' h szia,hogy vagy stb...altalanos kerdesek voltak. es aztan kaptam egy olyat hogy*

' kepzeld ez a hulye face leakar tiltani es kene egy ismerosom jelszava hogy ne tiltson megkerlek nem adnad oda? esku nem lenne semmi email cim se kene es nem is kell h belepjek utana megvaltoztatthatod' irtam neki h nem. de konyorgott es teljesen mas jelszot adtam meg neki es azt vettem eszre 30p elteltevel h belepett engem kidobott es vege... es mikor felhivtam baratnomet h mit kepzel magarol kaptam egy olyat h nem is ő volt ha nem feltortek neki is... Egri lany vagyok es tobb ismerosomnek is feltorte az a valaki a facet es azok is szinten Egriek. olyan szinten feltorte az a valaki a facem h a email cimem(ami a teloszamom) es a jelszavam is megvaltoztatta. es hat belepett a facembe es minden lanyra rairtam h 'van-e pasid?' es ugyanezzel a szoveggel h kepzeld ez a hulye face.. feljelentettuk azt a valakit mert a maganeletemet sertette. ja es hozzateszem mindenkit 'lehordtam,es fenyegettem'. anyukamat is beleertve. jovoheten fog kiderulni kivolt az es a kerdes az lenne h a rendorseg kotelezheti arra h visszacsinalja az a valaki a facem? kap ezert valamit? vagy csak hacker tudna megcsinalni ezeket? ha igen altalaba mennyit fizetnek? meg hallottam olyat is h van olyan a facen h biztonsagi lakat vagy mi,hogy azt h lehetne ratenni? es ha valaki belem kotne leirom azt is hogy fontos nekem a sajat facem mert attol h csinaltam ujjat borzalmas mert alig jelolnek vissza mert azt hiszik 'kamu' vagyok. vissza szeretnem kapni barmiaron.:(


2015. máj. 9. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindenhol ugyanazt a jelszót használod? Olyan jelszót adtál meg amit akár egy helyen is használsz és lehet köze az e-mail fiókhoz vagy bármilyen hozzáféréshez?

Ilyen esetekben nem törték fel a fiókot, hiszen te magad adtad ki a jelszót. A megszerzett jelszó felhasználása nem egyenlő a feltöréssel.

Esetleg küldtek, kaptál bármilyen levelet, programot, linket valamilyen oldalra ami gyanús volt? Lehet akár kémprogram is, ez esetben lehet más módon szerezték meg a jelszót.


Utólag csak tanulságokat lehet mondani, például nem hiszel el senkinek semmit, nem adsz ki személyes információt senkinek semmilyen körülmények között, lehetőleg nem használod ugyanazt a jelszót mindenhol, a jelszó nem értelmes, nem szótárazható és kikövetkeztethető bármilyen nyilvános adatodból, és lehetőleg felírod magadnak hogy 1+ év múlva is emlékezz rá.


A rendőrség nem kötelez semmi ilyesmire, a bíróság sem. Az pedig hogy ezek után egy "hacker"-nek akarsz látatlanban fizetni elég nagy butaság és mintha nem tanultál volna az esetből. 99% aki hackernek adja ki magát nem csinál mást csak tőled csalja ki a jelszót vagy küld kémprogramot a gépedre hogy tönkre tegyen.

2015. máj. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az emberi hülyeség határtalan.
2015. máj. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!