Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Volt a gépemen egy vírus....

Volt a gépemen egy vírus. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Csütörtök óta bedobott egy hibaüzenetet hogy regisztráljak az igds(mittudoménmicsoda).com-ra angolul írta ki.Mindig bedobta.Ma reggel elment a net ezért csináltam egy vírusírtást és a NOD felísmerte hogy az az ablak amit mindig bedob hogy regisztráljak az egy vírus.Próbáltam volna törölni de nem tudta.Így egy másik vírusírtóval próbálkoztam kitörölni de az nem ismerte fel.Végül nagynehezen megtaláltam azt a fáljt ami bedobta (az a fálj maga volt a vírus) próbáltam simán letörölni de kiírta hogy hozzáférés megtagadva.Aztán nagynehezen karanténba raktam és ugy sikerült kitörölnöm.Megint lefuttattam egy vizsgálatot már állítólag nincs rajta a gépen az a vírus és a net is visszajött.Eddig az a vírus miatt már volt hogy lefagyott a gép.Fogalmam nincs hogy hogy került az a fálj a gépemre mert eddig soha nem volt rajta mostmár csak annyi bajom van hogy a gép folyanatosan nyitogatja a Mozilla Firefox-ot és nemtudom leállítani.Nemgyőzöm mindig ki x-elni mert mindig új ablakok jelennek meg.Ezt is a vírus csinálja vagy most mit csináljak?
2008. aug. 30. 10:16
 1/9 A kérdező kommentje:
Most a gépemen találtam még Trójai vírust is amit szintén nem tudott letrölni a NOD csak karanténba raktam és ugy tudtam kitörölni.Ha így karanténba raktam és ugy törlöm ki akkor a gépemen már nem lesz rajta ez a vírus?
2008. aug. 30. 10:27
 2/9 anonim ***** válasza:

meg lehet próbálni az alapján amit a nod felismert megkeresni a vírus leírását és kézzel kiirtani. Ez nem nagyon valószínű, hogy menni fog, de egy próbát esetleg megér.


egyébként meg a fontos adatokat, beállításokat le kell menteni és újrarakni a gépet.

2008. aug. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

de, rajta lesz.

ami egyszer átjutott a vírusirtón, azt nem nagyon fogod tudni csak így egyszerűen leszedni.

2008. aug. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát az elég bajosan ment hogy letöröljem a gépről mert próbáltam mindenhogy letörölni.A többi vírusokat könnyedén letörli csak rákattintok a törlés gombra de ezeket nem akarta letörölni és csak így tudtam megoldani hogy karanténba raktam.
2008. aug. 30. 10:37
 5/9 anonim ***** válasza:
egyértelműen újrahúzás lesz a megoldás, de ha ezt ellenzed akkor csökkentett módban indítsd el a gépet és akkor futtass le vírusírtást, a feladatkezelőben meg figyled, hogy milyen rendellenes folyamatok futnak. De ezzel is csak időlegesen oldod meg a problémát. Újrahúzod a gépet és 1 megszabadulsz a vírustól, 2 egy rakat felesleges programtól fájltól, 3 gyorsulni fog a géped mivel megszabdultál 1 csomó szartól. Te döntesz, hogy melyiket választod.
2008. aug. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
velem is hasonló volt, újra lett telepítve az xp.
2008. aug. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
próbáld meg a windows live one care vírusírtót használni, nekem szokott segíteni. begépeled a fenti szöveget, és a magyar nyelvű oldalra kattintasz
2008. szept. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Van egy nagyon ügyes ingyenes progi, Sandboxie a neve. Arra való, hogy tipikusan a böngészőt benne indítsa el az ember. Ilyenkor egy előre megadott mappába fog menteni mindent, ha másképpen nem rendelkeztél. A böngésző beállításait is, tehát már csak a "homokozóban" érdemes használni utána. Lehetséges, hogy néhány féreg kikerüli ezt is, de a fejlesztői igyekeznek, hogy nehéz legyen. Ó, és az ingyenes verzióból hiányzik pár hasznos funkció, plusz megkínál egy leokézandó emlékeztetővel induláskor (nem mindig), de egyrészt nem drága (nem érdemes ebben a témakörben warezt használni, gondolom magától értetődő), másrészt [link]
2008. okt. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem az a legtisztább ilyenkor, ha újratelepíted az egészet. :)
2020. okt. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!