Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A víruskeresőm talált egy...

A víruskeresőm talált egy vírust itt: C:/WINDOWS/system32/mstmdm. Dll a vírus: Win32:AutoRun-SD [Wrm] Mit csináljak? Karantén? Javítás? Törlés? Rakjam újra a gépet?

Figyelt kérdés
2011. febr. 5. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Karantén mehet, ha komolyabb gondja nincs a gépnek akkor az újratelepítés ráér. (Én a biztonság kedvéért csökkentett módban is végigkeresném, de ha nincs semmi jele több vírusnak akkor ez elhagyható.)
2011. febr. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha megtalálta, miért raknád újra a gépet? A karantén is jó, mert onnan nem tud aktiválódni, vagy töröld.
2011. febr. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Rákerestem neked Google-n, kártevőnek tűnik.

Megnyitod a vírusirtót -> Számítógép átvizsgálása -> Rendszertöltéskori vizsgálat > Ütemezés.

Újraindítod a gépet.

Még az operációs rendszer betöltése előtt elkezd keresni.

Ha talál valamit, akkor a numerikus billentyűzet számgombjaival mondod meg neki, mit tegyen. Csak óvatosan! Semmit se töröltess vele, inkább karantén!!

Ha egy fájlban nem vagy biztos, hogy az op.rendszer működéséhez szükséges fájl-e, azt ne bántasd vele.

Kicsit hosszú lesz, és nem fogsz tudni mit csinálni közben, mert nincs betöltve a rendszer, úgyhogy könyvet vagy keresztrejtvényt készíts elő.


És csak óvatosan!!!!!!!

Előtte ments ki minden adatot, én szóltam!

2011. febr. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez a féreg van a gépeden: [link]

Mivel benne van az ESET-NOD adatbázisában, az Online Scannere le tudja szedni.

[link]

2011. febr. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocs, ez az Online Scanner csak akkor használható, ha nincs ESET-NOD telepítve a gépedre.
2011. febr. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
avast!-ja van. A kártevő elnevezéséből jöttem rá.
2011. febr. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, Avats!-om van.

Köszönöm a válaszokat.

2011. febr. 5. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!