Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » 100 gb-nyi ismeretlen fájlt...

100 gb-nyi ismeretlen fájlt találtam a gépemen. Van valakinek valami ötlete, hogy hogy tüntethetném el?

Figyelt kérdés
Szóval, ahogy a cím is sugallja 100 gb-nyi ismeretlen fáj van valahol a C meghajtómon (összesen 300gb-os meghajtóról van szó). Erre akkor jöttem rá, amikor összehasonlítottam a meghajtón a foglalt terület méretét (263gb) és a benne lévő mappák méreteit (150gb). Vírusra gyanakodtam (őszintén szólva még mindig arra gyanakszom), de 2 féle vírusirtót (avast, Spybot - Search & Destroy), és egy "rendszertöltéskori vizsgálatot" is lefuttattam, de semmi eredményt nem hozott. Ezen kívül CCleaner-el próbáltam leszedni pár dolgot, illetve a rejtett mappákat jelenítettem meg, de pár Mb-nál nem változott többet a helyzet. Ötletek, javaslatok, a Windows újratelepítésén kívül?
2015. máj. 20. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen semmi gond, a rendszer oda-vissza van linkelve a winsxs mappán keresztül, így a méretét a rendszer egyszerűen nem tudja kiszámolni.
2015. máj. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A FolderSize nevű program pontosan megmondja, hol és mekkora fájlok találhatóak a merevlemezen.

A Wise Care 365 nevű programcsomag System Slimmer nevű szolgáltatásával brutális mennyiségű felesleges adattól lehet megszabadulni.

Mindkettő megbízható (reklám- és vírusmentes), ingyenes szoftver, évek óta használom őket.

2015. máj. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Ha az előző javaslatok nem váltak volna be, az enyémnél ez segített:

Sajátgép, jobb klikk->tulajdonságok->rendszervédelem->rendelkezésre álló meghajtók közül kiválasztod a c-t és a beállításoknál a maximális használható lemezterületet maximalizálod a neked tetsző értéknek.

2015. máj. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget minden válaszadónak! A Wise Care 365-el sikerült felszabadítanom olyan 8-10 gb-ot, a lemezkarbantartóval megtisztítottam a winsxs mappát, valamint valami oknál fogva a windows visszaállítási pontok nem törlődtek automatikusan (ezt a sajátgép, rendszervédelmi fül beállításaiban találtam meg). Ez utóbbi foglalta amúgy a legtöbb helyet. Szóval most már minden rendben van. Még egyszer köszönöm a segítséget.
2015. máj. 21. 02:37
 5/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
Az a 100GB simán lehet a System Restore-ban is, annak meg nem nézed meg a méretét, még rejtett fájlok megjelenítésével sem. Ez a rendszervisszaállítás mappája amúgy. Ha be van kapcsolva ez a funkció, akkor ott simán tárolhat akár 100GB-ot is.
2015. máj. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!