Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Rendszergazdai jogosultság...

Rendszergazdai jogosultság kell mindenhez a pendriveomon?

Figyelt kérdés
Adott egy 16 gb-os ssk pendrive. Minden teljesen jól működik, de engem azért idegesít, hogy ha akár csak egy txt fájlt létre akarok hozni rajta, engedélyezni kell. És a módosításait és mindent... Ki lehet ezt valahogy szedni? Vagy nem érdemes? Túlélem ezzel együtt is, de azért kicsit egyszerűbb lenne, ha nem kéne minden kis dolgot engedélyeznem.

2015. márc. 29. 20:16
 1/3 metaxxa válasza:

Formázd le!


Egyébként a korrekt megoldás, ha az intézőben pendrive betűjelén jobb egérgomb biztonság fül, és vagy itt hozzáadod magadat, hogy szerkeszthesd, de még jobb, ha saját tulajdonba veszed, ehhez alul a speciális gombra kattintva, a feljövő ablakban látod a tulajdonos fület és ott, magadhoz rendeled. Mivel a pendrive-ot hurcolásra szokták használni, esetleg hozzáadhatod a Mindenki felhasználót teljes hozzáférés joggal és akkor nem kérdez semmit, felülír, töröl, amit akarsz.

2015. márc. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megint tanultam valamit. Végül mindenkihez hozzáadtam a teljes jogosultságot. Az eddigi pendrivejaim is ilyenek voltak, bármit lehetett rajtuk csinálni.
2015. ápr. 1. 22:06
 3/3 metaxxa válasza:
Szívesen. Attól függ, hogy milyen fájlrendszerre volt formázva a pendrive. Ha fat32-re, akkor nincsenek ilyen kérdések. Ha ntfs-re, akkor lesznek ilyen kérdések. Pendrive-nál emlékeim szerint fat32 az alap formázási mód.
2015. ápr. 2. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!