Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Amennyiben mobiltelefonnal...

Amennyiben mobiltelefonnal belépek valaki wifi-jére, és azon keresztül használok applikációkat (elsősorban viber-re gondolok) akkor az illető valahogy elő tudja szedni az adatokat amiket küldtem?

Figyelt kérdés

Tegyük fel,hogy az illető nagyon ért az ilyesmihez.

Én küldök szöveget és képet viberen úgy hogy az ő wifi-jét használom.

Hozzá tud férni ahoz amit küldtem vagy le tudja szedni/menteni valahogy?


2015. máj. 29. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy titkosított-e a kommunikáció (weboldalaknál ilyen a HTTPS, illetve erre szolgál a például VPN is).

Ha nem, akkor könnyen hozzáférhet; ha igen, akkor komplikált, de nem teljesen megoldhatatlan.

2015. máj. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Én (hozzá nem értő) mit tehetek?

Tudok valamit én beállítani mikor felmegyek egy adott wifire, hogy senki ne férjen hozzá a viberen küldött/kapott tartalmakhoz?

2015. máj. 29. 19:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Elvileg a Viber titkosít:

[link]

bár hogy hogyan és mit az tisztázatlan.


Viszont - legalábbis az Electronic Frontier Foundation tanulmánya ( [link] itt írnak róla magyarul: [link] ) szerint - a zárt forráskód, a végponti titkosítás és a kapcsolatban levő beszélgetőpartner azonosításának hiánya miatt nem teljesen.


Hogy csökkents a támadási felületet:

- ne használj más által nyitva hagyott titkosítatlan vezetéknélküli elérést (se szomszéd wifije, se hotspot)

- ha mégiscsak használnál ilyet, használj VPN-t vagy az előbb említett EFF által javasolt alkalmazásokat:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

2015. máj. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!