Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Lehet biztonsági mentéssel...

Huskym22 kérdése:

Lehet biztonsági mentéssel helyreállítani particionált, osztott meghajtót?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A vinyóm 500 GB de ketté lett osztva C és D meghajtóra. Nekem csak a D meghajtó adatait kellene visszaállítani, legfőbbképp olyan képeket amik össze-vissza voltak lementve a D meghajtóra. A komplett C és D meghajtót nem akarom visszaállítani, ha nem muszáj.


Van erre lehetőség?


köszönöm szépen a segítséget



2015. júl. 9. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Fuss neki még egyszer.

Azt akarod kérdezni, hogy lehet-e biztonsági mentést készíteni a D meghajtóról, hogy szükség esetén ebből a biztonsági mentésből vissza lehessen állítani az eredeti állapotot? Ugyanis biztonsági mentéssel semmit nem lehet helyreállítani, csak biztonsági mentésből lehet - a biztonsági mentéskori aktuális állapotot - helyreállítani.

Biztonsági mentés egyébként bármelyik meghajtóról készíthető.

2015. júl. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

oké kezdjük előlről :)

1 db vinyó ketté osztva: C és D

Azt tudom hogy a gép csinál biztonsági mentéseket. C-ről tuti. Kérdés: D-ről csinál-e, mivel tulajdonképpen 1 db vinyó, és nem különálló.


Ezekszerint ha biztonsági mentésről akarom visszaállítani a gépet, akkor képeket, zenéket stb nem fog, csak az alap dolgokat?


Ha vissza tudom állítani a képeket stb is, akkor nekem csak a D cuccai kellenek. C-hez nem akarok nyúlni. Meg lehet így oldani?


Egyáltalán hová menti le a rendszer a biztonsági mentés fájljait?



Lehet hogy ez sem teljesen magyar és értelmes bocsánat.


Köszi a segítséget

2015. júl. 9. 14:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha engedélyezve van, a Windows csinál rendszer visszaállítási mentéseket ütemezetten, ill. különböző programok a rendszert érintő műveletek előtt (pl. Registry tisztítás előtt), ez azonban csak a rendszerben bekövetkező változásokat menti.

Több biztonsági mentést készítő programot ismerek, de olyat, melyben be lehetne állítani, hogy csak meghatározott - pl. jpg, gif, png, stb. - fájlokat mentsen, olyat sajnos nem ismerek.

Olyanok vannak, melyek teljes partíciót, illetve kiválasztott mappákat és fájlokat mentenek.

2015. júl. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ahham értem. Hát akkor én buktam a dolgot, mert privazer-rel amikor takarítok, akkor mindent amit lehet, és egy évvel ezelőtti fájlokat már rég kitörölte. Csak az utolsó biztonsági mentést hagyja meg.


Igazából nem akarok tárolni egy biztonsági mentési fájlt sem, mert a C 100 gigájából a 90%-a abból áll.


Csak hát ezek a képek amik kellenek, sehol nincsenek meg, ez volt az utolsó mentsváram.


Szóval minden létező ilyen biztonsági fájlt akkor mostmár törölni szeretnék, csak nem tudom, hogy hol és milyen néven tárolja őket a windows.


köszi a segítséget

2015. júl. 9. 19:49
 5/6 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem az előbb, hogy elvileg mindent átnéztem amiket tanácsoltak, és letiltottam a mentéseket, de ettől függetlenül tutira lementi, mert tegnap este volt 5 giga szabad hely (a 100bol, és a C-n se kép, se zene, se film nincs) de most kb 2,5 giga van. Felesleges internetes fájlok nem foglalnak el közel 100 gigát főleg hogy max 1 hónapot hagyok ki a takarításnál. A privazer pedig mélyvizsgálatra van beállítva, tehát az utolsó bolhát is kitörli.


Nem vagyok pc guru, de akkor is furcsa ez nekem.

2015. júl. 9. 19:53
 6/6 anonim ***** válasza:

A rendszer visszaállítási funkció képeket, programokat nem ment, csakis a rendszerrel kapcsolatos változásokat menti.

Azt is be lehet állítani, hogy mennyi helyet használjon fel a mentéshez: [link]

Ha az engedélyezett terület betelik, a régebbi mentéseket törli és az újabbakat azok helyére menti.

2015. júl. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!