Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Lezöltöttem a Norton vírusírtó...

Lezöltöttem a Norton vírusírtó próbaverzióját, majd rá egy napra piros x jelent meg az ikonján. Kockázat, alatta javítás gombbal de nem tudja javítani, mit ez és mit csináljak?

Figyelt kérdés
2010. márc. 7. 11:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Kérdés:


Ha rákattintasz, akkor mit ír ki?

2010. márc. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

"Nem lehet kapcsolatot létesíteni a Norton LiveUpdate-kiszolgálóval. Ellenőrizze az internetkapcsolatot." (Amivel egyébként nincs baj)

Alatta:

"Frissítések keresése-> nem sikerült befejezni

Védelmi frissítések-> nincs kijavítva"

2010. márc. 7. 11:52
 3/14 anonim ***** válasza:

A tűzfalad nem blokkolja?


Ha igen engedélyezni kell, hogy automatikusan frissítsen a progi.


Ha nem jó, menj fel a norton oldalára. Keress rá hogy van-e letölthető frissítése, töltsd le, és úgy frissítsd a rendszert ( nálam nem ez van feltelepítve, hanem comodo internet security és mellette avast free.)


Keress rá az interneten, hogy miért írja ezt ki.


Csak egy pl: bár itt nem igen dicsérik a progi előző verzióját :-(


[link]


Itt találsz pár tanácsot, mit használj helyette:


[link]


Remélem, segítettem valamennyit.

2010. márc. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Na nem vagyok egy nagy számítógépzseni,de azt csináltam h a tűzfalbeállításoknál a kivételeknél kipipáltattam ezt a programot. Ezt egyáltalán jól tettem? Mert a helyzet nem változott.

Eszembe jutott továbbá,hogy amikor töltöttem le ezt a vírusírtót,akkor is volt egy pipa annál, h engedélyezem e, h továbbítsa a Norton nemtudom mi felé (itt is mintha valami internetes cím lett volna) az adatokat és én azt a pipát kivettem onnan. Esetleg ha ezt kitörlöm és újra letöltöm és hagyom ott azt a pipát?

2010. márc. 7. 12:29
 5/14 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér.... Engedélyezni kell a tűzfalban a lehetőséget, hogy letöltse a frissítést ( ha jól értelmezem, akkor engedélyez "ALLOW", ha ott a pipa)


Bár úgy veszem észre, jó pár embernek volt problémája, érdemes lenne egy online vírusírtást végrehajtani ( ESET Nod -nak van ilyen lehetősége ).

2010. márc. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Bocs, folytatom:


A norton telepítésekor arra kérdez rá, hogy az esetleges vírustaláltkor engeded-e, hogy küldjön a norton weboldalára adatokat a talált vírusról( nincs semmi olyan adatod, ami alapján vissza lehetne téged ellenőrizni,plusz még segíted is őket....hogy jobb keresőket tudjanak készíteni).

2010. márc. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Az online vírusítást beírva rögtön a nod oldalára találtam. Majd ott arra,hogy "ingyenes víruseltávolítók". Eddig jó helyen járok? Mert itt 3 közül kell választani:


-1.,"Hozzáértő felhasználóknak ajánljuk az ingyenes ESET SysInspector programot, mellyel megvizsgálhatja a számítógépén futó folyamatokat."


-2.,"Mebroot rootkit eltávolítására alkalmas ingyenes segédprogram"


-3.,"Conficker férget eltávolító"

2010. márc. 7. 14:39
 8/14 A kérdező kommentje:

Egyébként ezt a Nortont is azért töltöttem le mert vírusgyanús volt a gép, iszonyatosan belassult (Pedig semmilyen ismeretlen msn-en keresztül érkező linkre nem kattintottam, mégis elkezdtem "küldeni" másoknak. Majd ez elmúlt egy este alatt, aztán jött a lassulás). De örülök mert mióta a Norton a gépemen van nincs vele baj.

Ezeket csak azért irtam le hátha segít, hogy melyik Nodra van szükségem.

Köszi a válaszokat!

2010. márc. 7. 14:43
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem jó helyen kerested, ez az, amit érdemes és kell is lefuttattnod:

[link]

(NOD hivatalos neve: ESET, a cégnév: Sicontact Kft.). Én már nyolc hónapja a tűzfalas ESET Smart Securityt használom, azóta minden támadást visszavert, a pentdrive-on hazavitt férgeket, trójait is azonnal leirtotta.

2010. márc. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én is az eset oldalán vagyok=nod oldala és pontosan ez az oldal volt nekem is megnyitva, csak én a bal oldalon lévő 3 különböző változatot néztem,ez pedig középen van,tehát nem láttam a fától az erdőt.:) Köszönöm!
2010. márc. 7. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!