Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan állíthatom be a rendsze...

Hogyan állíthatom be a rendszergazdai hozzáférést a gépemen?

Figyelt kérdés
Win 7ben az a bajom, hogy a régi gépemből áthoztam a vincsesztert és azon rajta maradtak fölösleges windows file-ok amiket leszeretnék törölni de nem tudom mert rendszergazdai jogokat kér a gép holott én vagyok az egyetlen felhasználó bár elv van egy trusted installer nevű valami is amihez meg nem férek hozzá csak mindig írja és a "biztonság" beállításaiban is mindig látni hogy teljes körű a hozzáférése. Formázni meg nem akarom mert van rajta egy csomó mindenem és kedvem sincs másolgatni párszáz gigát ide oda , ha letörölhetem a fentmaradt win file-at is simán arról. Próbáltam már jobb klikk futtatás rendszergazdás dolgot is , cmd-ben próbáltam a net user administrator/activeyes/no-t akkor se jelenítette meg a plusz felhasználót , hozzáadtam már felhasználót is , hogy annak adjak jogokat úgy se ment , szal nem igen maradt már ötletem rá.

2015. aug. 1. 16:18
 1/5 A kérdező kommentje:
Időközben rájöttem , hogy hogyan tudom megjeleníteni a rendszergazda felhasználót , de a probléma továbbra is fennáll mivel a másik gép rendszergazdája kellene ahoz , hogy letöröljem azokat a file-at ami meg már nincs meg... tehát erre így van valami megoldás , vagy másolás és formázás?
2015. aug. 1. 16:43
 2/5 coopper ***** válasza:

Szia.


1. Próbáld szabályosan saját tulajdonba venni és utána elvileg tudod törölni.


2. Ha nem megy, akkor egy live rendszerről beinditva a gépet tudod törölni a nem kellő fájlokat/mappákat (pl. Live linux, vagy van Live Win7-is : [link] )


Sok sikert.

üdv.

2015. aug. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A saját tulajdonba vétellel megy a törlés viszont az a baj , hogy nem akarja alkalmazni az almappákra így csak azt tudom törölni amiben nincsenek más almappák... ez egy temp vagy egy system 32es mappa esetében elégé macerás mert tele vannak almappákkal amiknél egyesévvel engedélyeznem kell a felhasználomat és akkor tudom törölni... erre van valami megoldás vagy sok szerencsét nekem és türelmet hozzá :D?
2015. aug. 1. 21:43
 4/5 coopper ***** válasza:

Akkor a másik megoldás a gyorsabb a live rendszer


Sok sikert.

üdv.

2015. aug. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Így már sikerült.
2015. aug. 2. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!