Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Szerintetek meik a legjobb...

Szerintetek meik a legjobb antivirus?

Figyelt kérdés
2015. aug. 20. 17:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Melyik? Ingyenes vagy fizetős? Tűzfalas vagy nem?
2015. aug. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
ingyenes
2015. aug. 20. 17:16
 3/17 anonim ***** válasza:
Avast, vagy Comodo IS.
2015. aug. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
AVG
2015. aug. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
nod32 újságkóddal :P az avg egy rakat sz@r leneszedd
2015. aug. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Windows Defender vagy Microsoft Security Essentials. Ingyenes, felteve hogy legális windowst hasznalsz vagy ugy van aktiválva hogy nem tölti le az updateket
2015. aug. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 tumpech válasza:

Bitdefender. 2 éve veretlen a piacon, csak itt Magyarországon nincs még kiépített support-ja. De az ingyenes változata is jó. Hozzáteszem mind az AVG, AVAST, NOD32 lassítja a gépedet, ezek közül a NOD32 még ráadásul ingyenes verzióval se szolgál, az AVAST ezek közül a leglassabb, a NOD32 közepesen lassú, az AVG meg a leggyorsabb a 3 közül. De a Bitdefender a legjobb teljesítmény szempontjából, konkrétan nem láttam még olyan gépet, amit lassítana, ráadásul a 2 éves címvédést annak köszönheti, hogy a legtöbb károkozó ellen véd az összes közül. A Microsoft-ról meg csak a win7-re telepített változatot ismerem, annál jobban járnál, ha nem is lenne, mert fordítottan működik minden ismerősömnek. Ami ellen védeni kéne az ellen nem véd, amit pedig engedélyeznie kéne korlátoz. Remélem kielégítő volt a válasz. :D Itt egy link a free Bitdefender-hez: [link]

(vigyázz angol az oldal)

2015. aug. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 tomika36 válasza:

Szerintem használj linux-ot. Ahhoz nem kell víruskereső. Magam is sokáig windows használtam, de váltottam. Manapság már rengeteg disztribúció található linuxból, magyarul is. Érdemes váltani, és nem kell elfelejteni a windowsos programjaidat is. Linux alatt ott van a wine, amivel futtathatsz minden windowsos programot! Amúgy alapból még nem fordult elő, hogy ne találtam volna ingyenes!!! alternatívát a korábban használt win-es programok helyett linux alá az ubuntu szoftverközpontjában! Az UBUNTU-t vagy ha gyengébb géped van Lubuntu-t, esetleg Xubuntut ajánlom! Számos ismerősömnek telepítettem már valamelyiket, mindenki csak dícséri. Nem muszáj egyből telepítened, kipróbálhatod live módban is, ami annyit tesz, hogy a telepítő cd-ről fut az op. rendszer. Ha megtetszik, sem muszály üldözni a win-t, elfér egymás mellett a két rendszer. A tanulás idejére ezt az opciót ajánlanám. Ha kicsit is érdeklődő vagy, akkor úgyis hamar megtanulod az alapokat a linux használatához és biztos vagyok bene, hogy hamar megtetszik.

Ha felkeltettem az érdeklődésedet és kipróbálod a linuxot, amint írtam az UBUNTU-t ajánlom, vagy valamelyik alternatíváját. Itt a szoftverközpontban rengeteg programot találsz majd! Meg fogsz lepődni!

Hogy miért mondtam: nem kell antivírus kereső a linux alá? Gondolom néhányan felhördülnek! Mert nagyon gyorsan készülnek hozzá a frissítések. Van linux-ra is vírus, de csak néhány! A programokat ún. tárolókból töltöd le, nem pedik hacker oldalakról. A windows vírus írók közül pedig 99.9% pedig nem azért ír vírust, hogy a Te gépedet vegye célpontba, inkább vállalati, adatbázisszerzés a cél. A vállalati kiszolgálók nagy zöme pedig még mindig win-es. Vajon a szerver gépek zöme miért linux-os?

A tárolók, amit említettem, mint pl. az ubuntu szoftverközpontja pedig, hogy érthető legyen, olyan, mint androidon a google play.

Sok sikert!

2015. aug. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
AVG, Windows defender
2015. aug. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én személy szerint avastot használok jó pár éve és meg kell mondanom, hogy nagyon jól teszi a dolgát. Néha ha vmi virusos dolgot töltök le akkor az aktiv védelem rögtön blokkolja azt. Ez jó de ugyanakkor ha éppen arra szükséged van akkor egy kicsit boszantó,de ez átmeneti hiszen ki lehet kapcsolni a védelmet. Továbbá a folyamatos frissítések után egyre tágabb körben teszi napra készen a gépemet. Pl. Szoftverfrissítések, internetes biztonság, a böngészőket is rendben tartja. Hozzáteszem helyesen is mert engem aztán nagyon bosszant ha pl a chrome-ban megjelenik az ASK vagy ilyen noname keresők/oldalak. Másrészről nem csak az antivirus a fontos. A töredezettségmentesítés ugyan ilyen fontos. Ill. A kémprogramirtó szoftverek havontai beütemezése (erre alkalmas a spybot S&D origo/szoftberbazis-nál megtalálod.) Ezek a kémprogramok jobban lassítják a géped mint a virusok.. Remélem segítettem.
2015. aug. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!