Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Van olyan, aki soha nem...

Van olyan, aki soha nem használt vírusirtó programot és még soha semmi gondja nem akadt?

Figyelt kérdés
Természetesen Windows tulajok válaszát várnám elsődlegesen.:)

2015. szept. 1. 18:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak ismert oldalakat látogatsz és nem indítasz el megbízhatatlan fájlokat akkor talán nem akad gondod.
2015. szept. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%

Jelen.

Évek óta,ellőtte használtam néha néha,de sajnos sokszor csak problémákat okozott.


Ahogy első írja kb,tudni kell ésszel netezni,letölteni is tudom mit töltök és honnét.

Malwarebytes Free-t,Hitman Pro-t használom alkalmanként,vagy ha valamit gyorsba le akarok ellenőrizni mielőtt megnyitnám.(na meg a Virustotal oldalt is).

Illetve ESET Online scanner-t is alkalmazom néha.

Hetente vagy havonta futtatok teljes körű ellenőrzést.


Ha akkora bajom lenne/lett volna egyszerűen újra raktam volna a rendszert,nem tart sokba nekem..

2015. szept. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egyszer egy régi XP-s gépen egy ideig nem működött a hálókártya, driver vagy valami miatt, na, AKKOR semmi gondom nem akadt vele...
2015. szept. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem túl acélos gépen sokág nem használtam. Néha kíváncsiságból feltettem egy napra az Esetet, a Malwarebytes-t de nem volt semmi gondom. Persze szolidaritásból mindig megtaláltak pár közismert és a fél világon használt "megoldást" :)

Mert ugye a propaganda úgy vezeti elő a vírus témát, hogy Pistike, Jóska bácsi megveszi a gépet, hazaviszi, bedugja a zinternetbe és 10 perc múlva, de legkésőbb aznap este egy füstölgő romhalmazzá válik. Hát qrvára nem így van :)

Egy másik ellenőrző:

[link]

2015. szept. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a Windowsos gépemen nem használok semmit, Macen meg csak Little Snitch.

A vírusírtók, tűzfalak egyébként 99%-ban nem is a külső támadásoktól, hanem a felhasználó saját hülyeségétől próbálják védeni a gépet, ha valaki tudja, hogy mit csinál, akkor vírusirtó nélkül sem lehet gond, célzott támadást meg amúgy sem fog megállítani.

2015. szept. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Engem public wifin rendszeresen tamadtak meg arp spoofinggal (teljes forgalom, jelszavak begyujtese), ez ellen a Win tuzfal vagy a virusirtok nem vednek.


Persze ha nem bankolsz a gepeden, nincsenek fontos jelszavaid, ugyfelkapu... akkor felesleges vedeni az adataid.

2015. szept. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6os voltam, bocs hogy ellenpeldat hoztam de ha csak az igazadat akarod hallani abbol nem lesz hatekony tarsalgas.
2015. szept. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#6: Nyilvános hálózaton nem is szabadna csak HTTPS protokollt használni. Főleg, hogy egy ilyen MitM adatgyűjtés egy telefonról vagy a router megfertőzésével is elvégezhető.
2015. szept. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8 Komolyan? Hasznaljon proxyt aki egy tuzfalat nem bir beloni a gepen?

Ezen kivul lattam mar reflexbol kinyomott invalid certificate-et...


Persze ertem amit mondasz, de egy laikus igy tehet a legtobbet a biztonsagaert, anelkul hogy informatikussa, biztonsagi szakemberre valna. Igy sem, szakemberkent sem lehet minden tamadast elkerulni, de nekem ennyit meger hogy az amatoroktol vedve vagyok.

2015. szept. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#10: Igazad van, ezért is mondtam, hogy a vírusirtó meg a tűzfal inkább önmagától védi meg a felhasználót, nyilván nem várható el mindenkitől, hogy pontosan tudja, hogy milyen veszélyeknek van kitéve és milyen óvintézkedéseket kell tennie.

Azon viszont el tudok képedni, hogy mennyire nincsenek tisztában az emberek azzal, hogy egy nyilvános hálózaton mennyire könnyen elfogja bárki az összes csomagot jelszavakkal, session cookiekkal, mindennel együtt, anélkül, hogy ők bármit észrevennének belőle.

2015. szept. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!