Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Windows 7 en titkosított...

Windows 7 en titkosított fájlokat hogyan nézek meg Win10 re frissítés és gyári visszaállítás után?

Figyelt kérdés

Eddig Win7 professional 64 bit et futtattam. Most frissítettem win10 re. egyből a frissítés után alapbeállításba helyeztem a windowst (csak C meghajtón) hogy ne legyen semmi maravány a 7 ből.

A probléma az hogy volt pár mappa a windows által titkosítva (jobb klikk a mappára, properties, advanced, encrypt content to secure data) de mivel minden le lett törölve a C meghalytóról csak egy üres Win10 maradt, nem ismer fel a mappa és megtagadja a hozzáférésemet. Látom a fájlokat de nem engedi menyitni vagy modosítani.

Visszamenni az elöző Win7 re nem tudok. Az adminisztrátori jogosultságom nem elég. Próbáltam teljes controllt adni magamnak és minden felhasználónak de az se jó. Be bootoltam ubuntu ból, úgy se tudtam kimásolni.

A neten is órákat böngésztem de nem találtam megoldást.

Akárki akármit tud kérlek segítsetek, nagyon fontos a mappa tartalma.

Előre is köszönöm

Geri



2015. szept. 4. 14:27
 1/2 coopper ***** válasza:

Szia.


TITKOSITOTT fájlokat a titkositási kulcs másik fele nélkül nem lehetséges visszahozni !!!!! (Privát és Publikus kulcs, a PRIVÁT kulcsot törölted le elvileg)


Ha elveszett a titkositott kulcs fele - privát (Az előző windows-ban, a Dokumentum and setting mappában volt) akkor szinte esélytelen a fájlok visszaszerzése.


"The public key and public key certificate are stored in \username\Application Data\Microsoft\SystemCertificates\My\Certificates folder of the user profile.

The private key is stored in the \Documents and Settings\username\Application Data\Microsoft\Crypto\RSA folder"


Nézz szét itt : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2015. szept. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy

- vagy a titkosítást le kellett volna venni a mappáról (fájlokról)

- vagy az EFS tanúsítványt (a kulcsot) kellett volna exportálnod és elmentened adathordozón.


[link]


Ha egyiket sem tetted meg, sajnos reménytelen a helyzet, mert titkosítottad a fájljaidat, és a titkosító kulcsot meg kidobtad (legyalultad).

Legközelebb majd jobban figyelsz erre.


["Visszamenni a korábbi win7-re" teljesen felesleges lenne, az a kulcs amivel akkor titkosítottál, már nem lenne meg...]

2015. szept. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!