Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Közös hálózaton (pl. wifi)...

Közös hálózaton (pl. wifi) keresztül egy közepesen ügyes felhasználó fel tud törni más készüléket?

Figyelt kérdés
Szóval, megpróbálom érthetőbben: Egy adott eszköz (okostelefon, laptop) sosem került egy bizonyos személy kezébe, és még ha meg is bírta volna kaparintani, jelszóval van védve. Valahogy viszont mégis hozzájutott ez a bizonyos személy néhány adathoz, amiket máshonnan nem tudott megkaparintani. Lehetséges, hogy a biztonsági beállításokban van a hiba, vagy valaki téglának érezte magát?
2015. okt. 26. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Feltörni nem hiszem, de lehallgatni az adatokat pár kattintás.
2015. okt. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ilyesmire gondoltam, csak nem tudok fogalmazni. Üzenetet is meg tud nézni? (akár e-mailt, akár közösségi oldalon küldöttet)
2015. okt. 26. 18:56
 3/5 anonim ***** válasza:
androidon dsploit.tudnád hány emailt loptam így nyílt wifiket..
2015. okt. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Olyan e-mailt ami nem használ titkosított protokollt. Ma már a normálisabb helyek használnak https-t, persze van olyan hogy ssl strip, meg hasonlók amik lebutítják a kapcsolatot titkosítatlanra, de fb, gmail mind https-t használ, tehát ott nem, csak ha manipulálja a dolgot, bár session hijackinggel be tud lépni, ellopja a munkamenet azonosítót és belép vele.
2015. okt. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
pontosan.van benne password sniffer,gondolom ez egyértelmű.session hijack,de az oldalakat is lehet manipulálni,stb..sőt,még egyszer sebezhető winxp-s gépet is találtam,amibe be tudtam lépni.határtalan itt minden a sok barom miatt...
2015. okt. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!