Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Valaki belépett a Facebook...

Valaki belépett a Facebook profilomba? Gmail üzenetet kaptam, de nem voltam gépnél az adott időpontban. Részletek lenn.

Figyelt kérdés
Éjfél után nem sokkal kaptam e-mailt a Facebooktól, hogy Win 10 Chromból belépés történt a fiókomba. Én kb akkor szálltam ki a kocsiból, a telefonomon be volt ugyan kapcsolva a net, mert a Waze-t használtam, de nem nyomtam rá a Facebookra. Az IP címet a IX. kerületbe tette, mikor rákerestem, de azt tudom, hogy ez sokszor pontatlan, itthoni egyik gépemet is máshova mutatta az alkalmazás. A jelszavamat megváltoztattam, de nem tudom, hogy ez mi lehetett. Valaki feltörte, kukkol vagy vaklárma?
2015. nov. 22. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Spam, én azonnal töröltem. Ha valamit akarnak, azt a postafiókra küldik, mint üzenetet.
2015. nov. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Lajos54 ***** válasza:

Nem feltétlenül spam, én gyakran lépek be más-más helyről, olyankor mindig e-mailben kapom a figyelmeztetést.

A telefonodon milyen böngésző van? Előfordulhat, hogy tudtodon kívül beléptél. Amúgy még ez sem teljesen biztos, mert nem minden böngészőt ismer fel jól a face. Például a Maxthont is általában IE-ként írja (persze erről a böngésző tehet, mert "úgy mutatkozik be").

De természetesen az is lehet, hogy valaki megtudta a jelszavadat, vagy valahol beléptél, és el lett mentve a jelszavad.

A legtisztább ilyenkor, ha bizonytalanság van, amit te is tettél: sürgősen megváltoztatni a jelszót.

Ja, és az IP-cím ilyen esetekben egy elég pontatlan dolog, néha még települést is téveszt...

2015. nov. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem értem az első válaszolót. Postafiókra? Igen, a gmail-emre, az van megadva Facebookon, oda jönnek az értesítések. Azzal nincs is gond.


Második: Chrome van a telefonomon is, de hát annyira csak nem vagyok béna, hogy rányomok a Facebookra, amikor kiveszem a telót a tartóból és kikapcsolom a Waze-t. Mert csak ez lehet. Akkor tényleg az utcán voltam, illetve az autóban, akkor értem haza, amikor elvileg a belépés történt. Viszont mikor délelőtt felkeltem, elolvastam a mailt és beléptem a profilomba, megnéztem, hogy ki honnan van belépve (van egy ilyen rész a biztonsági beállításoknál, ahol ez látszik és ott meg is lehet szakítani, ha bárki más belép), de csak az én eszközömet és a nagyszobai asztali gépet mutatta, mert ott tényleg be is voltam jelentkezve.

2015. nov. 23. 19:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ez az egész a terroristák miatt van, a Gmail-es postafiókok "gyanúsak" (.com). Akinek magyar van, azokat nem kérdezik meg naponta (.hu).
2015. nov. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!