Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez trojan vírus? Ha igen, mit...

Ez trojan vírus? Ha igen, mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Vasárnap kezdődött avval hogy az internet szinte megbolondult,hirdetések ugrottak fel gumikerekek ok nélkül. Kedden egy kínai valamit fedeztem fel a gépemen. Kép: [link]

Aztán ma letöltöttem egy másik vírusírtót (avast) kb fél órája írja ki másodpercenként hogy "fenyegetés blokkolva". És a fertőzés neve: Sirefef-K Kép: [link]

Rákerestem googlen (ami már úgy látszik nem a barátom mert vagy 5-ször fagyott ki a chrome). És a trojan vírust találtam. Ez biztos hogy trojan? Hogyan kaphattam el? Hogyan irthatom ki? Kérlek segítsetek! Minden válasz aranyat ér számomra! :D



2015. nov. 25. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, trójai.


Eltávolításáról itt írnak terjedelmesen:

[link]


Általános kártevő-irtási javaslataim az alábbi kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__6..

#3-as (2015-06-29 21:00-kor kelt) hozzászólásában olvashatóak.

2015. nov. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez egy kínai vírusirtó, ami maga a vírus
2015. nov. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Avast teljes vírusvizsgálata megoldja!
2021. aug. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha az Avast teljes vírusvizsgálat nem segít, akkor fel kell tölteni felhőbe, vagy külső merevlemezre menteni a fontos adatokat, aztán újratelepítés. Ha a külső merevlemezre vannak mentve az adatok, át kell vizsgáltatni Avast -tal, hogy még időben kiszűrhetők legyenek az esetlegesen megfertőződött file -ok.
2021. szept. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!