Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Valaki hallót már erről a...

Rajmond555 kérdése:

Valaki hallót már erről a Kairos nevű cégről valamit? Vélemények?

Figyelt kérdés

Itt az oldaluk:

[link]

Nem tudom eldönteni hogy ez kamu-e...



2015. nov. 29. 18:58
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%
60-250ezret kell eloszor befizetni. Innentol tolem akar igaz is lehet - soha nem fog megterulni ha nem bszod at te is az ismeroseidet.
2015. nov. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
94%

Kedves kérdező,

Ez nem a hivatalos oldaluk. Ez egy, ingyenes sablonokból dolgozó weboldalkészítő oldalon - ami eléggé prezentálja a cég komolytalanságát - az egyik magyar beszervezett által létrehozott marketinganyag.


A Kairos Technologies nevű "cég" - legalábbis amelyik ezzel az MLM-es marhasággal foglalkozik - itt található:

[link]


Az alábbi oldalon:

[link]

olvashatóak a kritikájuk:

* a cég weboldalának a domainje privát, nem lehet tudni ki van mögötte

* a cég arab vezérigazgatója - Janni Cavassini - nem található meg sem a cég weboldalán, sem a cég angol "székhelyének" cégbejegyzésében

* a cégnek jelenleg nincsen igénybe vehető szolgáltatása, a belépő "dolgozóknak" belépti djat kell fizetni, és ajánlatos másokat beszervezni - ezek nagyon pilótajátékra hajazó tulajdonságok

* a cégnek nincsen hivatalos magyar weboldala, csak a tagok örvendeztetnek meg az általad már belinkelt és ehhez:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

hasonló rettenetekkel


Én a helyedben igen messzire elkerűlném őket.

2015. nov. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
94%

szóval te is Szeged Biznisz csoportban találtál rájuk...én amint írtam "szkeptikus" kommentet, megfenyegetett a srác, hogy kirakat a csoportból...nyilván ismeri az admint, különben a szabályzatban is benne van, hogy az MLM tilos...mégis rögzített bejegyzés.


na, ha még nem kaptál infót róla, akkor elmondom.

az alapötletet nyilván érted. mi van mögötte?

csomagok. az első nem tudott pontos számokat írni, annál sokkal durvább.


a legkisebb csomag 125 dolláros, 37ezer Ftos csomag.

viszont ezzel nem azt csinálsz, amit akarsz. ezzel csak a legkisebb 15 GB-os helyet tudod bérbeadni, amiért ugye te 0,86 dollárt kapsz naponta, ha 10 órán át be van a gép kapcsolva...és így durván fél év alatt visszajön a 37ezer...1 év alatt meg 89ezer Ft...jól hangzik..vagy igaz vagy nem...havi 7ezer Ft kb.


gondolná az ember, hogy ez kevés...silver csomag, 70 GB...na ez már havi 34ezret ígér. mennyi a belépési díj? 170ezer...:D


nagyjából elhiteti az emberrel, hogy többet "keresel", de igazából többet is fektetsz be...ugyanúgy fél év kell, hogy visszajöjjön...:D


a 3. csomagot kihagyom tökmind1 végülis.


a legvégső, platinum csomag az, amivel tényleg bérbe adhatsz 320 GB-ot, és kereshetsz vele napi 20 dollárt...:D

kapaszkodj meg....791ezer Ft a belépési díj :D és 1 év múlva 1,9 milliót ígér...:D


na most erre majd visszatérek még.



ugye az oldal azt harsogja, hogy ez milyen egy k_rvajó rendszer, és nagy cégek, mint a Sony és a Nissan is az ő partnerük.

nézzünk csak vissza. azt írják ugye, hogy napi 10 óra bekapcsolt gép mellett megvan a napi maximum bérleti díj.

nincs semmi, ami ösztönözzön, hogy egész nap be legyen kapcsolva.

ez ugye egy "agyontitkosított rendszer", a nagy cégek ultrabizalmas dolgokat tárolnak ezeken a tárhelyeken, legyünk jófejek, nem is egy helyen, több gépen is fenn van egy Sony-s szerződés mondjuk. Erre a Sony-nak szüksége van, mivel találja szemben magát. mondjuk 5 másolat van 5 különböző "bérbeadó" gépén. mind az 5 ember kikapcsolja a gépét, mert hát elmegy otthonról, nincs rá szüksége stb. Sony meg nem tud hozzáférni a szerződéshez...vicces lenne...csak a szerencsén múlik, hogy legalább egyetlen gép be van kapcsolva azok közül, ahol megtalálható az a szerződés :D


Komoly cégek nem fognak olyan tárhelyszolgáltatónak fizetni, aki nem garantálja a nonstop elérést, de jobbat mondok, én magam sem fizetnék egy ilyen cégnek...

Pláne úgy, hogy világszerte többezer tárhelyszolgáltató cég létezik, akármelyikről elmondható(2015-ben ez már alap is...), hogy nonstop elérhető. De ha egy cég nagyon biztonságban akarja az adatait tudni, akkor saját szerverparkjuk van, nem bérelnek.

Ebből én azt vonom le, hogy ez a rendszer valójában nem is létezik, nem is működik.


Itt szeretnék visszatérni a platinum csomagra.

Az a tippem, hogy ez, tipikus piramisjáték, amit te megkapsz "bérleti díj" néven, az nem más, mint az új tagok belépési díja visszaosztve. Ez kis tételben egy darabig működik is, tehát aki azt állítja, hogy boldog, mert tényleg fizetnek neki, az igaz, hisz ha te 10 embert meghívsz, aki be is fizet a legolcsóbb csomagba, az a cégnek 370ezer Ft...a 10 embernek viszont csak kb. 71500-at kell fizetnie(már persze, ha mind a 30 napon be volt 10 órán át kapcsolva a gép). Van, aki úgy gondolja, hogy ez kevés, és a silverre fizet elő, ők is vannak 10-en, azok már 1,4 milliót fizetnek, 340-et meg kifizetnek neki...lehetne sorolni, lényeg az, hogy ezekből a pénzekből addig megy a visszaosztás, ameddig el nem fogy. Ez könnyen bekövetkezik, hiszen egyrészt nyilván a cégtulajdonosok is vesznek ki ebből, nem csak úgy hobbiból, ingyen csinálják...másrészt egy idő után nem lesz elég balek, akit be lehet palizni.


Visszakanyarodva ismét a platinumhoz, olyan ember nem létezik, aki erre fizetne be. 800ezer Ft kockáztatandó pénze nem nagyon van senkinek...akinek meg van, az nem ilyen "csodamódszerekből" él.

Ebből ugye az következik, hogy a legtöbben csak ilyen 170ezres silver csomaggal szállnak be a közösbe. Világszerte mondjuk van mondjuk 50ezer tag, az csak 8,5 milliárd Ft. Ebből teszem azt, 2-3 milliárdot szétosztanak a cég tulajdonosai egymás között, a maradékot meg ugye visszaosztják a tagoknak...ameddig van.


Az is lehet, hogy (és most nem akarok igazából senkit megsérteni, de ez az igazság), hogy világszerte annyi hülye balek lesz, akinek nincs amúgy pénze, ezért elég csak a standard csomag, és végül egyre gyorsabban fog elfogyni a szétosztandó pénz, lehet fél évig sem tudod csinálni, és a befektetett pénzedet sem tudod visszahozni.


Így a végére amin röhögtem egyet a csoportban hirdető emberkétől, azt írja, hogy egy rendszergazda ismerőse hívta fel a figyelmét.

Ha másnak nem, egy rendszergazdának egyből meg kéne kérdőjelezni egy olyan tárhelyszolgáltató realitását, ami nem is nonstop. Neki kéne a legjobban tudni, hogy egy hülye se lenne, aki ilyen tárhelyszolgáltatónak fizetne...:D


Remélem elérsz a végére, hosszú lett és tartalmas :D én ennyit látok az egész Kairos-ból :D egyszerűen annyira gyenge lábakon áll a "szolgáltatás" technikai része, hogy nem is lehetne életképes. :D

Hozzáteszem, hogy ettől függetlenül, mint írtam is, egyenlőre lehet, hogy megkapod az ígért napidíjakat, csak nem tudhatod meddig.

Vannak ennél sokkal jobban fizető munkák.

Gondolj bele, Standard csomag napi 280 Ft körül hoz, tehát 28 Ft-os órabérben dolgozik a géped :D

Ha minden nap 1 órát dolgoznál mondjuk 300 Ft-os órabérben, már jobban járnál, és 1 óra munka egyáltalán nem megeröltető, még akkor sem, ha látszólag azért az 28 Ft/óráért semmit sem kell tenned. Ha tegyük fel, nem vagy egy kocka, és alapesetben 10 órán át nem is lenne a gép bekapcsolva, de te mégis úgy hagyod, úgy, hogy közben nem is csinálsz semmit, feleslegesen fogyasztja az áramot. Nyilván aki egész nap a gép előtt ül, annak ez tökmind1 :D


Na szerintem elég részletesen végigjártam a témát :D

2015. dec. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
0%
Igen,szépen körüljártad, jót mosolyogtam rajta.
2016. jan. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
0%
Persze ettől még nincs igazad.
2016. jan. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
82%

és most jobb neked? :D

te se vagy bennfentes, csak egy balek, aki már befizetett rá...:D attól nem lettél okosabb, csak elmagyarázták neked, mit kell elhinned a működéséről...:D

2016. jan. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
0%
Addig nincs jogod véleményt mondani valamiről, amíg ki nem próbáltad.
2016. jan. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
90%

Tehát:

* nem mondhatom az oroszlánról, hogy veszélyes, mert nem voltam vele szemtől szembe?

* nem mondhatom a dúsított uránról hogy radioaktív, mert én - személyesen - nem mértem meg?

* nem mondhatom egy cégről, hogy marketinganyagában hazudik:

"A Kairos IT szolgáltatásokra szerződik megrendelőivel (ld. pl. NISSAN)."

miközben bizonyítékom van rá:

[link]

* nem fejezhetem ki aggályaimat egy olyan cégről, ami gyanús?


Diktatúrában élünk vagy mi a fene?

2016. jan. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
0%

1. Talán nem hasonlítanám az oroszlánhoz azt,hogy beteszel egy rendszerbe 37 000 forintot. Meg persze az uránhoz sem.A hasonlat azért teljesen téves, mert már láttál olyan embert, akit az oroszlán felfalt, vagy a sugárzás megölt, de én még nem olvastam egyetlen olyan hozzászólást sem, hogy valaki belépett, és leírja hogy átverték.

2. Ez nem bizonyíték. A Nissannak több központja van.

3. Leírhatod a kételyeidet, de ez még nem jelenti azt, hogy igazad van. Kapásból hülyének nézel kb. 60 000 embert, köztük üzletembereket, informatikusokat, és még csak fel sem merül benned,hogy tévedhetsz?

Hogy jön ide a diktatúra, ezt nem vágom.

2016. jan. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
82%

"2. Ez nem bizonyíték. A Nissannak több központja van. "

A válasz a Nissan egészére utalt - vagyis a Nissan egésze elhatárolódik ettől az egésztől.


"de én még nem olvastam egyetlen olyan hozzászólást sem, hogy valaki belépett, és leírja hogy átverték. "

Viszont rengeteg olyan eset van, ahol a manus hasonló piramisjátékot folytató gyanús "cégbe" befektetett és ráfázott.

2016. jan. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!