Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Wifi routerem konnektorba...

Wifi routerem konnektorba dugó feje sípol?

Figyelt kérdés
TL-WR841N ma vettem, nagyon jól működik de a szobámban ez a sípolás megőrjít.. a konnektor fej sípol. Mitől van, hogy lehetne csendesíteni?
2015. dec. 27. 19:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

:|

sose hallottam még ilyenről :D

nem kell ennek sípolnia, meg igazából nem is tudom, hogy mi sípolhat rajta.. nem zárlatos ott vmi? v nem tudom.. nincs is semmilyen részén hanszóró, uh más gerjeszti a sípolást.

2015. dec. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Cseréld le az adaptert, valami elektronikai hiba lehet.
2015. dec. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Van itt egy másik tp-link (tp-link wr1043nd) router adaptere.. az jó lenne ha kicserélném?
2015. dec. 27. 19:50
 4/16 A kérdező kommentje:
Nos kicseréltem, egyenlőre jónak tűnik remélem jó is marad! Valami hiba volt biztos, garanciába nem szeretném vissza vinni ha ezzel működik. Elviselhetetlen volt az a sípolás. Főleg hogy én itt aludnék is
2015. dec. 27. 21:01
 5/16 Szirty ***** válasza:

Kapcsoló üzeműeknél előfordul a sípolás.


Másik adaptert akkor használj ha ugyanolyan feszültséget ad és minimum akkora áramot mint az eredeti.

Írtad hogy működik, de azért én ellenőrizném.

2015. dec. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Igen, a feszültséget és az áramerősséget nem árt(ott volna) előtte ellenőrizni, bár általában a különböző feszültségűeket úgyis más-más méretűre gyártják.
2015. dec. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Amit helyette raktam nagyobb szamokkal rendelkezik pl 0.3a helyett 0.6 az inputnal outputnal 9V helydtt 12V 0.6A helyett 1.5 ez azthiszem nqgy elteres.. de legalabb nem sipol. Ez nem biztonsagos igy?
2015. dec. 27. 22:15
 8/16 anonim ***** válasza:

A TP Link TL-WR841N )V 0,6 A-es egyenfeszültségű tápegységgel rendelkezik:

[link]


Szóval 12 V kissé sok neki, viszont ha a routerben van feszültségstabilizátor, és az tápegység polaritása is megfelelő, akkor egy kicsivel nagyobb feszültségű és terhelhetőségű tápegység működtetheti a routert (bár ajánlatos 9 V-os, minimum 0,6 A-es terhelhetőségű, egyenfeszültségű tápegységet használni hozzá).

2015. dec. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

")V"

Szóval 9V

2015. dec. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Szirty ***** válasza:
56%

9V helyett 12V SOK!

Ahogy írták is, valószínűleg van benne egy 7805-os stabilizátor.

Ami 12V-ból is ugyanúgy előállítja a belső 5V-ot mint 12V-ból. És 30V-ig bírja.

A gond abból eredhet, hogy a többlet fesz miatt a valószínűleg amúgy hűtőfelület nélkül beépített stabilizátor úgy fog melegedni, hogy átégeti a NYÁK-ot esetleg felgyújtja magát. 9V-al is úgy pengeélre van méretezve, hogy alapból vagy 9ö0 fokosra szokott melegedni.

Ellenőrizd, tegyél rá alu hűtőfület vagy használj megfelelő tápegységet.


(Nem dugdosunk próbából össze-vissza mindenféle villanyokat mindenhova. Ilyet ésszel élő ember nem csinál ám)

2015. dec. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!