Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Most nagyon kellene aggódnom...

Most nagyon kellene aggódnom vagy felesleges dolog az egész? (a McAfee különböző IP-ket blokkol)

Figyelt kérdés

helló mindenkinek nagyon aggódom mert a frászt hozza rám ez a McAfee

először tisztázzuk, valamennyire üldözési mániám van tehát lehet én látok ebbe bele többet

tegnap feltelepítettem a McAfee-t majd csináltam egy teljes rendszervizsgálatot a program nem talált semmilyen vírust vagy kémprogramot (ezelőtt már 3 vírusírtóm volt, azok ha találtak is egy-egy gyanúsabb fájlt azt megsemmisítettem, emellett át szoktam vizsgálni a gépemet kémprogramok és kártevők ellen)


na és ma délelőtt mikor meg akartam nézni a biztonsági előzményeknél hogy a tegnapi teljes vizsgálat meddig tartott azt vettem észre hogy a McAfee egy csomó IP címet blokkol ezzel a felirattal Gyanús beérkező hálózati kapcsolat blokkolva Forrás IP címe:

és mindig valamilyen más IP cím van ott, van ismétlődő, vannak amelyek hasonlítanak egymásra, de vannak tök ismeretlenek

és ha internet kapcsolatom van fél percenként vagy 2-4 percenként de blokkol vmit ezzel a felirattal tegnap este óta hogy ezt telepítettem már 200 ilyen blokkolt dolog jött össze

és ezt akkor is csinálja ha ugyanarra a wi-fire van kötve a mobilom, tabletem, bátyám laptopja is, de akkor is ha ezek nincsenek netre kötve illetve akkor is ha szörfözök a neten de akkor is ha a böngésző meg sincs nyitva csak a gép a netre van kötve

kérlek segítsetek mert most aggódok, remélem feleslegesen mert ha vmi igazán komoly lenne a McAfee küldene valami riasztást, nem? :-/



2016. jan. 17. 13:17
 1/10 anonim ***** válasza:
sokan nem hajlandók azt tudomásul venni hogy az a gép ami kikerül a hálózatra folyamatos szkenelés alá kerül autómata támadó rendszerek álltal.ezek keresik a védetlen gépeket nyitott portokat így építve ki több tízezre zombi hálózatokat.te ezeket a bepróbálkozásokat látod ha pl egy nagyobb válalatnál lennél rendszergazda folyamatosan azzal szembesülnél hogy napi szinten 500-1000 behatolási kisérletet naplóznak a rendszer figyelő progi
2016. jan. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
bocs a kimaradt betűkért eszek írás közben :)
2016. jan. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

akkor nem kell aggodnom? :-/

egyébként sosem volt gondom semmivel tehát e-mail címem feszbukom sose rendetlenkedett vagy mikor dolgaimat intéztem Mayor, Neptun e-naplokon vagy ha banki dolgokat intéztem a gépről

csak néha gépemen, iPademen járok olyan helyeken (xxx) es üldözési mániám van :-(

most is feltettem a Mcafee helyére a Kasperskyt azzal csinálok teljes rendszer vizsgálatot ha ez se talál semmit akkor megnyugszom

Igy is mar az ötödik vírusirtó amit kipróbálok (Norton, eset, Bitfedender free, avast, Mcafee)

2016. jan. 17. 13:59
 4/10 anonim ***** válasza:

pont én is ezt csináltam 8 évig ezt a parát mért zúg mi ez a fájl proci használat mért ekkora mi ez a hálózati forgalom

havonta biztos ami biztos újra raktam 1 éve kb beleuntam

xubuntut használok azóta a lelkem sokkal nyugodtab

2016. jan. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Megértem én is unom már egy ideje hogy tulparazok mindent

Hat köszi a segítséget :-)

2016. jan. 17. 14:50
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is mindig a vírusok miatt aggódtam, amíg azt nem mondtam, elég. Inkább fizetek egy évre x összeget és hagyom, hogy dolgozzon a háttérben a tűzfalas védelem. Megveszem 1-1 évre a licenszkódot és kész, nem izgulok. Nem is kell.

[link]

2016. jan. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hat igen

En is most tobb vírusirtó próba verzióját kipróbálom a Kaspersky már az ötödik

De valahogy minden egyes uj antivirus szoftver talál egy-két gyanúsabb fájlt a gépemen amit az előző valahogy nem talált meg :-/

2016. jan. 18. 02:14
 8/10 anonim ***** válasza:
A windowsok azért hogy könyen használhatóak legyenek meg az elterjedésükből adódóan nagy árat fizetnek,azt hogy szimpla vépponti védelemmel szinte lehetetlen megvédeni.Most majd jönnek hogy nekem semmi védelem a gépemen és még sincs semmi rajta,na ez meg olyan gyermeteg elgondolás hogy vitatkozni sem érdemes velük.Ahhoz hogy ne legyél könnyű áldozat és ne érje meg sza..kodni a gépeddel kell egy linux meg egy jó tűzfal beállítás és akkor talán keresnek egy rootként jelenlévő XP fanatikus aki azt hiszi hogy őt nem érheti baj mert csak az origót látogatja.
2016. jan. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ez is igaz, bár nekem a jatekok miatt van Windows

Linuxon (még) elég kevés játek fut el (tudtommal...)

2016. jan. 24. 22:24
 10/10 anonim ***** válasza:
:) valamit valamiért
2016. jan. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!