Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha veszek egy laptopot újonnan...

Ha veszek egy laptopot újonnan nem használt hanem boltból veszem akkor a rajta lévő oprendszert lecserélhetem?

Figyelt kérdés
veszek egy Assus laptopot amin windows 8.1 van de szeretném lecserélni 10-re majd..ezt lehet?Frissitsem a 10-et,vagy újra tegyem inkább tehát inkább telepítsem fel a 10-et vagy elég ha frissítem csak??a garancia 2-év rá és ha le cserélem a 8.1-et akkor nem fog veszni a jótálás,és szervízben nem szólnak ezért majd semmit hogy belepiszkáltam vagy bármi?

2016. jan. 29. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:
A laptopodon kell lennie egy matricának, amin a Windows sorozatszáma van. Azzal a sorozatszámmal bármikor vissza tudod állítani a 8.1-et, ha megvan a dvd hozzá, és akkor újra legális lesz. A legjobb az lenne, ha készítenél az operációs rendszerről egy biztonsági mentést (2-3 dvd elvileg) és csak utána frissítenél 10-re. Szerintem amúgy sem lesz gond, de így biztos lehetsz benne.
2016. jan. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Frissítsd le majd win 10-re. Eszembe nem jutna a legális operációs rendszeremet lecserélni egy kalóz verzióra.


Az esetleges op. rendszer csere egyébként nem érinti a laptop garanciáját.

2016. jan. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
rendben!köszönöm a válaszokat!
2016. jan. 29. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!