Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » En teljesen hulye vagyok ehez...

En teljesen hulye vagyok ehez de van egy gepem amibe hasznaltan vasaroltam mindent osszerakattam es mikor bekapcsolom jelszot ker ubuntu rendszer van rajta hogy tudnam bekapcsolni csokkentett modban neharagudjatok a hulye kerdesert!?

Figyelt kérdés

2016. febr. 7. 14:38
 1/7 Komplikato ***** válasza:
Ha ez linux és jelszót kér, akkor anélkül sehogy. Elkérheted az előző tulajtól a jelszót, utána megváltoztatod ha kell. Ha ez nem opció, akkor telepítesz rá másik Linuxot vagy olyan OS-t ami neked kell. Azért elég gáz lenne ha csökkentett módban ki lehetne kerülni a jelszót.
2016. febr. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
:( koszonom szepen
2016. febr. 7. 14:44
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos a munkámbol kifolyolag nincs időm megtanulni altalaban szakuzletbe viszem a gepeimet de ma vasarnap van es nincs nyitva egy se :(
2016. febr. 7. 16:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy live cd-vel átírható a jelszó, de ha nagyon nem értesz hozzá, akkor nem javaslom. Egyszerűbb feltelepíteni egy "tiszta" operációs rendszert.
2016. febr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy fapados telepítés nagyon egyszerű az Ubuntunál.

fogsz egy DVD-t (cd-re nem fér rá) innen letöltöd: [link] és átmásolod.

Így lesz live DVD-d. Azért live, mert telepítés nélkül is el tudod indítani. Utána pár egyszerű kérdést tesz fel, amire még a legegyszerűbb ember is tudja a választ. Pl időzóna, nyelv, billentyűzettípus, és máris települ magától. Max 30 perc, és készen vagy. Ezért szervizbe vinni pénzkidobás. Persze ha akarsz, jobban is el lehet bíbelődni vele, jól be lehet lakni, stb. de ha ezt folyton a szervizes csinálja, akkor sohasem tanulod meg, és hidd el, hogy ő sem lesz maximalista, vagyis csak annyira csinálja meg, hogy működjön, azt meg amúgy is megteszi.

Ha feltelepíted az Ubuntut, egy rakás program automatikusan felkerül, pl. Office is.

2016. febr. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mellesleg ha nincs megadva root jelszó, akkor megadhatsz neki egyet, és úgy tudod a többit módosítani. Viszont mivel más gépe, lehet egy rakás szemét rajta, ami csak foglalja a helyet. Nem tudhatod, hogy elbarmolta-e, vagy a te igényednek megfelelőbb, mint egy új telepítés
2016. febr. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a praktikus választ megcsinalom ;)
2016. febr. 8. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!