Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Segítség böngésző vírus?...

Segítség böngésző vírus? "constant fun"

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben a böngészőm(opera)elkezdett szó szerint önálló életet élni. A tapasztalataim a következők voltak: a böngészőm gyakran "összeomlott", főleg youtube használata közben,volt ,hogy időnként bezárta a böngészőmet és rá egy másodpercre újra megnyitotta. Először nem gyanakodtam , de ma sokadjára összeomlott és elolvastam újra a hiba üzenetet és azt írta , hogy ezt a hibát okozhatja bővítmény is. Ezt követően nem is vártam, rögtön megnéztem a bővítmények listáját(nem szokásom bővítményeket használni)és találtam egy "constant fun" nevű bővítményt. Nem vártam egy percet sem , rögtön eltávolítottam. Elkezdtem utánanézni a dolognak,ehhez google-t használtam , de amint beírtam a bővítmény teljes nevét csak kétes eredetű oldalakat dobott fel,de minden esetben rosszul magyarra fordított szöveget találtam , mintha csak google fordítóval fordították volna. A gyanúmat az is igazolta hogy ezen oldalakon a szinte alig erthető szövegben mindig egy "csodaprogramot" ajánlottak , hogy töltsem le és használjam azt. Egyszerűen nem találtam megoldást a dologra. Elkezdtem keresgélni a meghajtókon is ,nem kellett sokat keresnem és talaltam egy "constant fun" nevű mappát. Megnéztem a telepített programok listáját is,ott is jelenvolt. Arra lettem figyelmes , hogy ez a program egy napon került telepítésre egy internetről(ncore)letöltött játékkal együtt. Eddig nem mertem semmit sem csinálni azon kívül , hogy elindítottam egy vizsgálatot a "microsoft security essentials" segítségével, és a böngészőről eltávolítottam a bővítményt, de nem sokkal később a bezárta a böngészőt és egy másodpercre rá újra megnyitotta és a bővítményen újra rajtavolt. Segítségeteket kérem , hogyan tudnék maradéktalanul megszabadulni tőle ?

2016. febr. 13. 20:20
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném hogy a saját mappájában van egy uninstaller, de nem tudom , hogy érdemes e haszálni ,tudva hogy virusrol van szó, és sajnos nem tudom hogy mit kéne csinálni :/
2016. febr. 13. 20:47
 2/8 anonim ***** válasza:

Használj google chromet.

Töltsd le az eset nod32 őt,

És mellé a Malwarebytes Anti-Malware-t

Mind2 vel vizsgálatot csincsálj.

2016. febr. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*csinálj.
2016. febr. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Microsoft security essentials nem talált semmit
2016. febr. 13. 21:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Malwarebytes Anti-Malware-t próbáld meg.
2016. febr. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Valakinek esetleg mas otlet ?
2016. febr. 13. 22:22
 7/8 anonim ***** válasza:
De miért? Miért nem jó a antimalware? és az eset? próbáld meg.
2016. febr. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt kellene lefuttatnod.

[link]

2016. febr. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!