Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi az az ihpmServer?

Mi az az ihpmServer?

Figyelt kérdés
A Kaspersky Internet Security jelzett, hogy talált Packed.Win32.Krap.hc kártevőt a C:\Program Files (x86)\RayDld\ihpmServer.exe útvonalon. Elvileg már törölte, de mégis ez micsoda?

2016. márc. 7. 14:42
 1/5 Lajos54 ***** válasza:
Ez egy vírus. Ha rákeresel a neten, találsz is róla ismertetéseket. Tehát maga a RayDld\ihpmServer.exe a vírus, illetve ez a vírust tartalmazó fájl neve.
2016. márc. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ez egy Kémprogram, Trójai!
2016. márc. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Trójai!

Végeztél már ismét teljes rendszer ellenőrzést?

Sikerült kiírtanod a kártevőt?

2016. márc. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezért is használjatok inkább Linuxot (ami mellékesen ingyenes) Windows helyett. Arra még nem kell vírusirtó (és eléggé valószínű h. a jövőben sem):


Innen letöltheted (ha lehet LTS verziót használj):


[link]


Ha telepítettél már Windowst, akkor tudsz Ubuntut is (azaz next-next finish, csak az adataid mentsd le előtte): https://www.youtube.com/results?search_query=linuxliveusb.com


Kényelmes a használata és végre SOHA többet nem kell olyan szöveget látnod h.: "frissítések telepítése folyamatban, kérem várjon" - mivel be lehet állítani h. a háttérben frissítse a gépet: [link]


Rengeteg program van már nagyon rég óta Linuxra: VLC, Firefox, Google Chrome, Transmission (utóbbi torrent kliens), GIMP (komolyabb képszerkesztő), LibreOffice (MS Office helyett) stb.


Ha bármiben elakadnál Ubuntu terén, itt biztos segítenek: [link]

Vagy magyarul: [link]


Extra biztonságra vágyók használjanak: [link] -et, v. esetleg Firejail -t. Ezek a még bármi tudás nélkül használható a valóságban hatékony eszközök.


Szép napot.

2016. márc. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Lefuttattam a Kasperskyt még jó párszor, elvileg nem talált újat. Olvastam a Malwarebytes Anti-Malware-ről, azt telepítettem, és lefuttattam, szerencsére az sem talált.

Sajnos nem tudom, hogy készen állok-e Ubuntura váltásra:/

2016. márc. 8. 23:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!