Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Visszatudnám szerezni a régi...

Visszatudnám szerezni a régi Facebook fiókomat és Anyám régi Facebookját?

Figyelt kérdés

Le töltöttem egy programot 2023.11.06-án ami aktivált volna egy fizetős képletöltő programot, de sajnos nem az volt más program és vírus is egyben.

Fájlokat titkosított a gépen (szerencsém volt mert külső HDD-ken meg van), meg a Paypal-on is jelszót át írták email is telefon számot is de szerencsém volt Paypal segített vissza szerezni de a Facebook-nak lett írva is és akkor sem semmit nem csinált pedig már jelentve is lettek a régi profilok hogy feltörve stb de akkor se semmi, továbbra is teszik fel a játék videókat zenével együtt.


Ha vissza szerezni nem lehet akkor le lehetne tiltani a profilokat hogy többet ne használják vagy töröltetni?

Vagy ti tudnátok segíteni tiltatni a profilokat jelenteni?


Új jelszókat adtam meg és 2FA is bekapcsoltam ahol lehet még nCore-n is, és azóta nem mentek böngészőkbe jelszókat csak Lastpass-ba.

De előtte egy új Windows telepítés történt.


Mi a jó nekik ellopni ha ilyen hülyeségeket töltenek fel?

Nevemmel és az adataimmal mit csinálnak?

Hoznak létre új profilokat vagy mi?

Titkosított fájlokkal mit csinálnak? hova rakják fel hogy meg tudják nézni?


Oroszok törtek fel mindent pár perc alatt, HDD eléggé kerregtek mikkor titkosítás zajlott.



máj. 14. 00:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen felhasználó, mint te, veszélyesek. Ugye nem értesz hozzá annyira, hogy meg tudd ítélni, hogy miből lesz átverés, és mi nem, de annyira meg sajnos értesz hozzá, hogy be mersz indítani direktben egy olyan EXE programot, ami több, mint gyanús. Ezzel most szépen jól jártál...


Ha a fb nem reagál a fiókotok visszaszerzésére tett kérésekre, akkor sajnos semmit sem tudtok csinálni. Amit esetleg tehetsz, hogy ha esetleg telón a fb appban még be vagy lépve a fb fiókba, akkor a "beállítások / Adatvédelem" menüpont alatt kiléptethetsz minden más belépett fiókot, utána jelszót változtatsz, és visszavonod az okozott károkat, vagy törlöd a fiókot úgy en bloc.


Ami az oroszoknak jó ebben: a titkosított file-okért pénzt szoktak kérni egy általuk a vírussal feltelepített programhoz való kódért, ami ugyan visszaállatja az adatokat, semlegesíti a vírust, de nem véd meg a jövőbeni újabb vírusoktól.

A fb adataidat pedig eladhatják reklámügynökségeknek, esetleg a nevedben verhetnek át embereket.


Remélem ebből az egészből tanultál, és legközelebb vagy megmaradsz szimpla mezei internet-felhasználónak, vagy pedig fejleszted némiképp az informatikai tudásodat. De az mindenesetre dicséretes, hogy kétfaktoros hitelesítést állítottál be a visszaállítás után.

máj. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mi a jó nekik ellopni ha ilyen hülyeségeket töltenek fel?

Tölthetnek fel illegális videót büntetlenül a te nevedben. Ráadásul ezzel is tudnak zsarolni hogy azt csinálnak a profiloddal amit akarnak. Próbálnak rávenni hogy fizess.


Nevemmel és az adataimmal mit csinálnak?

Visszaélnek! Marketplacen eladást szimulálva pénzt csalnak ki emberektől a te nevedben a te profiloddal. Vírusos linket küldhetnek profilodból. Stb


Hoznak létre új profilokat vagy mi?

Akár azt is. Adathalászatra alkalmas weboldalakra regisztrálhatnak adataiddal majd megpróbálnak személyes adatokat banki adatokat kicsalni másoktól.


Titkosított fájlokkal mit csinálnak? hova rakják fel hogy meg tudják nézni?

A titkosított adatokat zsarolásra használják. Amennyiben valaki sok fontos adatot tartott a gépen és nem volt mentése az akár még fizetne is érte. Még akkor is ha ez nem túl jó ötlet.


Az 1 es hozzászólás átfogóan leírt mindent.

A dedikált jelszókezelő és a 2fa bekapcsolása azért jelzi hogy megértetted milyen veszélyek leselkednek rád ha nem figyelsz oda.


Hová írtál a facebooknak?

máj. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az biztonságos ha telefonon alkalmazás bejelentkezésnél felkínálja a Google mentsen oda a jelszavakat?

Biztonságos Google-be menteni?

Nem Chrome-ra értem.


Otthon leszek meg írom hova írtam Facebooknak.

máj. 14. 10:47
 4/12 A kérdező kommentje:
datarrequests@fb com
máj. 14. 12:46
 5/12 A kérdező kommentje:

Ezt írták vissza email-be

Hi,


This email address is no longer in use. Your email will not be read or forwarded. If you wish to get support or find information regarding Facebook, Instagram, Messenger and other products and features offered by Facebook, please review the Data Policy: [link] Many thanks, Facebook.

máj. 14. 19:57
 6/12 A kérdező kommentje:
datarequests@fb com ez volt a helyes email címük.
máj. 14. 19:58
 7/12 anonim ***** válasza:

A Lastpass-on kívül sehová ne engedd a jelszómentést. Chrome böngészőben kapcsold ki a jelszó tárolás lehetőséget és akkor fel sem kínálja a lehetőséget. Egy esetleges újabb vírus esetén a böngészőben tárolt jelszavakhoz könnyen hozzáfér.


Pár kérdés.

Maradt olyan eszközöd ami regisztrált eszközként szerepel a FB fiókodba pl: telefon? A PC kiesik mert újra lett telepítve innentől már nem regisztrált eszköz. Ez nagyon fontos mert ha sikerülne is egy visszaállítási lehetőséget kicsikarni a FB suport-tól. Arra fog kérni olyan eszközön végezd a visszaállítást amit korábban használtál a fiókban ha nincs ilyen eszköz nem tudod visszaállítani max felfüggesztésig tudsz eljutni.


A fiók te általad használt emailcíme megvan még?

A fiók általad használt utolsó jelszavát tudod?

Profilfotó ami a fiókban van megvan?

máj. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Régi PC-n elvileg igen még nem lett újra rakva de Anyámnak szerintem nem léptem ott vele be, max a telefonján de már új fiókkal használja. Az baj?

De van egy régi telefonja is ott még a régit használta ha nem lett újba rakva.



"fiók te általad használt emailcíme megvan még?


A fiók általad használt utolsó jelszavát tudod?


Profilfotó ami a fiókban van megvan?"


Ezekre egyszerre válaszolok igen, mostani is azt a képet használom de le is tölthető a régi fiókból is.

máj. 14. 21:02
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem a Chrome mentésére értettem hogy oda mentem, hanem arra mikor a telefonon be akarok lépni egy alkalmazásba de ő feldobja hogy a Google jelszó mentésében.
máj. 14. 21:08
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy a tiédhez hasonló módon 13 hónapja meglovasított FB fiókos sikerült 1hónapja felfüggesztetnem. A lehetőséget megkaptam a visszaállításra de mivel itt már nem volt 13 hónap után regisztrált eszköz (telefon tönkrement pc újra lett telepítve) a visszaállítás már nem lehetséges. Viszont a fiók felfüggesztve marad és ez a lényeg. Nem garázdálkodhatnak vele tovább.

Reggel korán kelek már nincs időm most írni Szerda Csütörtök úton vagyok leghamarább Péntek este vagy Szombaton lesz időm írni. Privátban dobj egy emailcímet. Leírom hová és pontosan mit kell elküldeni fontosak a részletek. Nem ígérem hogy neked is sikerül de egy próbát mindenképpen megér.

máj. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!