Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Routerek alap jelszava?!?...

Routerek alap jelszava?!? Többi lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok a címből biztos arra gondoltok hogy nem találom a routerem alap jelszavát , hát nem most egy kicsit komolyabb kérdést teszek fel!

A kérdésem az hogy van egy Tp-link routerem ugye ennek van 8 számjegyű jelszó az aján , és azon gondolkoztam ez a jelszó előfordulhat más routernél alapból és ha igen (nagy valószínűséggel igen) akkor ezt most típusonkét adják vagy a széria ,vagy mi határozza meg?

Mert ez maximum 99999999 lehet , nem tudom a Tp-link eladásának számát de ezt már szerintem elérték!?! És kiváncsi lennék mások véleményére !

Remélem érthető voltam ! Válaszokat előre is köszönöm !



2016. ápr. 9. 16:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg előfordulhat ismétlés, de ez miért probléma? A manual kb első pontja, hogy változtasd meg a jelszót amint beröffentetted, az alapértelmezett jelszó általában csak azért létezik mert egyáltalán nem lehet kikapcsolni a jelszavas védelmet.
2016. ápr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 P.O.C. ***** válasza:
100%

Az csak a WPS pin kód. Arra való hogy megkönnyítse a Wi-Fi hálózatok védelmét a konfigurálását. Gyakorlatilag viszont elég nagy biztonsági kockázat. Nekem az az első dolgom minden router konfigurálásánál, hogy ezt letiltom és csak sima tetszőleges WPA2-PSK kulcsot adok meg.


A technológia több sebből vérzik, tehát még ha minden routernél különbözik is a kód, akkor is sokkal könnyebben törhető, mint a WPA2-PSK, ami jelenleg igazi profiknak is komoly akadály. Egyébként vannak olyan igénytelen gyártók is, hogy minden routerüknél ugyan az a WPS pin.

2016. ápr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!