Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy lehet rendszer BACKUP-ot...

Beadgyo kérdése:

Hogy lehet rendszer BACKUP-ot készíteni SSD meghajtóra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Rendszer lementésére szeretnék használni egy meglévő 60GB-os SSD-t. Pendrive volt az első ötlet de az nagyon lassú lenne szerintem. A cél hogy a frissen épített rendszeremet képfájlként "kiírom" egy adathordozóra és legközelebb onnan állítom vissza a teljes működő rendszert. Bármilyen megoldás érdekel.



2016. ápr. 11. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:
SSD-t nem használunk backupra. Szóval marad a HDD vagy felhőtárhely.
2016. ápr. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Pont úgy, ahogy hdd-re vagy pendrive-ra. Nincs semmi különbség.
2016. ápr. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Gábor_79 ***** válasza:

Ilyenre az Acroni True Image backup programját használom. Rengeteg hasznos funkciója van ezzel kapcsolatban. (helyesen alignál, stb. Vagy a mentése virtuális gépen futtatható)

Külső SSD-t használsz egyébként? Ha nem SSD-re állítasz vissza, akkor úgyis a célhardver írási sebessége fog behatárolni. Másrészt ezek a programok tömörítést is használnak (legtöbbször, bár van hogy kikapcsolható) és akkor a processzor számítási teljesítménye. Nem csak a lemezek sebessége számít.

2016. ápr. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A windows alapból tud ilyet. Vezérlőpult, biztonsági mentés, lemezkép létrehozása. Bármilyen meghajtóra mentheted, ami fizikailag nincs a rendszerpartícióval egy meghajtón. Visszaállítás meg simán F8, boot menüből, vagy windows telepítő lemezzel/pendrive-val, de készíthetsz rendszervisszaállító lemezt is.
2016. ápr. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az első miért írta hogy SSD-t nem használunk Backupra?

Egyébként SSD-SSD a kommunikáció mindkettő SATA3-as de a backuposhoz vennél átalakítót.

A progi tippet köszönöm meg fogom nézni.


A windowsban ami van az csak adatmentésre jó, vagy rendszer helyreállító lemez készítésére, de nekem teljes mentés kell a telepített programokkal együtt.

2016. ápr. 12. 01:54
 6/10 anonim ***** válasza:
01:54 Amikor lemezkép készítéséről beszéltem, akkor (meglepő módon) lemezkép késztéséről beszéltem. Igen, tud ilyet a Windows. Igen, az a teljes rendszerpartíció(ka)t lementi, a telepített programokkal együtt. Igen, ezzel vissza lehet állítani mindent, még ha el is szaródott a windows.
2016. ápr. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az első meg azért írta, hogy SSD-t nem használunk backupra, mert nem bízik benne, vagy drágállja. Mondjuk tárterület-arányban drága is, kivéve, ha már megvan és épp nem használod másra :)
2016. ápr. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

# 7/7 Időpont ma 09:17 illetve Kérdező:


Nem egészen. Nyilván drágább, mint a HDD, ez nem kérdés. Ám az SSD előnye, azzal, hogy backupnak használjuk, teljes mértékben elveszik: nevezetesen a szinte azonnali adatelérési képesség (nincs fejmozgás ugye...), illetve a gyors írás-olvasás.


Ha állandó (napi-heti) backupról van szó, azzal meg fölöslegesen terheled, és dobhatod ki pár éven belül.


Ha meg egyszeriről, akkor olyan, mintha vennél egy Forma 1-es csapatot, hogy évente mehess két kört a Hungaroringen.


Nem mondom, ha megteheted, hajrá, legyen. De én inkább beruháznék akkor már egy USB 3.1-es külső HDD-re, a backup onnan/da sem lesz annyira lassú, hogy megérje az SSD.

2016. ápr. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A két kört választom:)
2016. ápr. 13. 01:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem már van olyan 128GB SSD-m amire 1 PB-ot írtam mindösszesen. És még működik. Szóval az újabb típusok már egészen jók :-)
2016. ápr. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!