Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Windows a C meghajtóra van...

ThePuruttya kérdése:

A Windows a C meghajtóra van telepítve és a D Meghajtórol szeretné inditani, de nincs is d particio a gépen. A rendszer nem indul. Hol tudnám beallitani a bootolast? LENOVO B590

Figyelt kérdés
Kérdés adott

2014. dec. 28. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Telepítés elkezdése, partíció(k) törlése, megfelelő méretű C és D partíció létrehozása, ezek formázása, C-re telepítés elvégzése.


Teendő adott.

2014. dec. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez eddig rendben van, de nekem a C-n van egy rendesen futó Win7 amit nem szeretnék letörölni. Azert akarnám átirni hogy ne D ről hanem C rol bootoljon. Ezt hogy tudom megoldani biosbol?
2014. dec. 28. 11:45
 3/5 anonim ***** válasza:
a bios külön partíciókat nem értelmez, nem lát, csak külön meghajtókat
2014. dec. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Röviden. D ről akar bootolni. Amikor nem is arra van telepitve hanem a c.re. ezt akarnám visszaallitani c.re mert nem indul el a windows.
2014. dec. 28. 11:48
 5/5 anonim ***** válasza:

És honnan tudod hogy a D partícióról akar a géped bootolni? amikor az előbb leírtam : a BIOS boot menüje nem tudja mi az hogy partíció :)

Azt tudja mi az hogy merevlemez.

De hogy az a merevlemez 2 vagy 100 partíciót tartalmaz, nem értelmezi. Ha talál a merevlemezen boot sectort - elindít róla valamit, tök mindegy az melyik partíción van csak találjon. Ha nem talál, nem indít a merevlemezről semmit :)

2014. dec. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!