Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha fertőzött hivatkozáson...

Ha fertőzött hivatkozáson keresztül teéepülne a gépre vírus (Ransomware), ez ellen hogyan, miként védekezhetek, hogy ne történhessen ilyen?

Figyelt kérdés

Gyanús levelek mellékleteit nem nyitom meg soha, ez egy dolog, de valakinek elég volt egyetlen kattintás, vagy éppen hirdetéseket tartalmazó weboldal betöltődésekor egy hirdetéskiszolgáló fertőzött volt és onnan töltődött le automatikusan.

Mit kell letiltanom, hogy ne fordulhasson elő hogy böngészőn keresztül települ egy ilyen? Windows 7 rendszert használok, általános jogú felhasználóként netezek (nem rendszergazdaként).

Firefox-ot használok, Chrome alatt nagyobb biztonságban lennék?

Esetleg a .js végződésű linkekre állítsam be (ha lehet), hogy ne futtassa?

Chrome alatt nagyobb biztonságban lennék? Úgy tudom az "Sandbox"-ban futtatja a dolgokat, vagy tévedek?

JRE nincs a gépen.



2016. ápr. 23. 12:05
 1/8 anonim válasza:

én is így kaptam el. Chrome-ot használok.

Amúgy ezen meg állítólag könnyen el lehet lopni a webcam képét és hangját

2016. ápr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy titkosító vírus volt? (van olyan is, ami a böngészőt zárolja és kiír mindenféle butaságokat, de csak böngésző elindításakor fut)
2016. ápr. 23. 15:01
 3/8 anonim válasza:

egészen biztos, hogy a webkamerámba láttak, illetve olvasták a képernyőmet. belenéztek a gépembe.

Olyan malware volt ez, ami feltolta a proci hőmérsékletét svchost.exe fájllal, aztán még az se kellett neki.

Lelassult a gép, néha villant egyet a monitor , az ablakok elmozdultak.

Igen, biztos, hogy kémprogram volt.

Azóta hogy rákattintottam egy honlapon a bezárás gombra.

2016. ápr. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Használj ComodoDragon -t !
2016. ápr. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Természetesen tiszta Windows és jó víruskereső egy tűzfallal az alap.


Aztán:

[link]

[link]

[link]

2016. ápr. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kread385 ***** válasza:

Na hát ez egy érdekes kérdés, szerencsére nagyjából tudom a témát!


1.pont!

Ne kattints gyanús levelekre, stb, amiket leírtál az jó, de van még egy dolog. Ne nyiss meg pdf-et, vagy macrós office dokumentumot, mielőtt nem vizsgálnád meg. És nem csak a telepített, helyi víruskeresővel, hanem javaslom a virustotal.com -ot, melyre egyszerűen feltöltheted a fájlokat, és szinte az összes vírusírtó megnézi.

2. pont!

Használj friss biztonsági csomagot! Ha lehet, akkor többmodulút, és olyat, amely képes megvédeni saját magát!

3. pont!

láttam, hogy írtad a reklámos fertőződést. Erre javasolnék egy aprócska böngészőbeépülőt, az adblock plus-t. Egyszerű a használata, felrakod, azt megy, s eltűnnek tőle a reklámok, tehát nincs mitől megfertőződni. Mozzilához innen töltheted le: [link]

4.pont!

Használd az aprócska malwarebytes anti-ransomware programot, amely még béta fázisban van, de nagyon hasznos, direkt a ransomwarekre nyújt védelmet

link: [link]


Remélem tudtam segíteni, ha kellene még ilyesmiben segítség szívesen állok rendelkezésre! (kread385@gmail.com)

2016. máj. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak ilyenEK!! Én csak telepítettem az ESET SMART SECURITY programot és az azóta tiltja az ilyen weblapokat ha esetleg meg mégis letöltődne akkor meg letöltés közben kapja el azt a vírust(z a lényeg hogy a vírus nem jut el odáig hogy települjön)!!
2016. jún. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem szabad a védelmen takarékoskodni, megveszed egy évre az ESET lincenszkódját (kedvezmények is vannak) és nincs ilyen gondod. A nagy támadás idején (Facebook és Gmail) is jól vizsgázott, harcolt ellene és nem tudott bejutni. Persze után le kellett töltenem új próbaverziót és telepítettem, majd beírtam a meglehetősen bonyolult vásárolt kódot. Megvédte az elosztót, megvédte a gépet is. Vedd meg a kódot és nincs többé zsarolóvírus kártétel.

[link]

2018. dec. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!