Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Feltörik a facebookom? Segítség?

Feltörik a facebookom? Segítség?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm fiókját feltörték és olyan fenyegetést írtak nekem, hogy az ő beszélgetéseit hamarosan kirakják meg ilyenek, és az enyém jön utána. Valami VPN-ről magyaráz nekem, hogy nem lehet lenyomozni az IP címét és ne aggódjak, majd meglátom, hogy az enyém is fel lett törve. Nem is tudom, most féljek? A jelszót megváltoztattam nagyon nehézre, még én sem tudom megjegyezni. Viszont nem szeretném, hogy a beszélgetéseim nyilvánosságra kerüljenek, meg a képek, amiket a barátnőimmel, barátommal, ismerősökkel küldünk egymásnak.

Mit csináljak? Valaki segítsen légyszi!

19 éves lány vagyok, ha ez valamiben is számít.



2016. máj. 21. 01:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Akik tényleg hackerek, azok nem törnek fel ártatlan fiókokat, amikből semmi hasznuk. Értelmetlen dolog az. Valószínűnek tartom, hoyg valahogy megtudta az adatokat az ismerősöd fiókjához, mintsem feltörte. Ha nem tudja az emailcímed, amivel regisztrálva vagy, szerintem 0 esélye hogy feltörje a fiókodat. Kétlem, hogy hacker lenne, ha facebook profilok feltörésével veri a mellét :)
2016. máj. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Adam23713 ***** válasza:
Már miért ne foglalkozna vele a rendőrség? Igazad van, csak 3-5 évet kaphat miatta. Plusz még a drága fenyeget is. Igen lehet hogy feltörte valakinek a wifi-jét, benne van a pakliba, és akkor már hagyjuk is az egészet? Nagyon jó ötlet most hogy így mondod :) Ez max egy script kiddie lehet akinek valamiféle kisebbségi komplexusa van és így akar felvágni. Ha profi lenne nem a facebook-al szórakozna.
2016. máj. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Beszeltem az ismerosommel, akinek feltortek a facebookjat, kiderult, nem csak em kaptam ilyen uzenetet, hanem meg 3 masik lany is. Utanajarunk a dolognak. Az enyem nem biztos, hogy fel lett torve, apukam megnezte az ip cimeket, amik itt hasznalva voltak es a mi szamitogepeinken, telefonjainkon es a nyomtaton kivul mas ismeretlen ip nem jart sem az en, sem az anyaek gepen (en is szoktam azt hasznalni).

Tehat arra gondoltunk, valaki az ismerosommel akar kitolni es az o neveben probalt fenyegetni 4 lanyt is.

Azert most keressuk, ki allhat a dolgok mogott, mert ez nekem is gyanus, hogy egy profi hacker azzal dicsekedne, hogy mar tobb100 profilg feltort es nem csak facebookokat. Plane, hogy ez az ismerosom nem egy tul erdekes ember, nem hasznalja igazan a facebookjat sem beszelgetesre, sem kepek megosztasara, se semmi, tehat nem ertem, milyen infokat akart volna megosztani a hacker.

2016. máj. 21. 15:41
 14/20 A kérdező kommentje:
Utolso valaszolo: fel tudom jelenteni valahogy az ilyet? Hogy kell ilyenkor eljarni? Hiszen nem tudjuk, ki all a dgok mogott, ilyenkor kit kell jelenteni?
2016. máj. 21. 15:44
 15/20 anonim ***** válasza:
Szerintem a rendőrség csak akkor foglalkozik ilyen esetekkel, ha azok veszélyeztetnek fizikai épséget, anyagi javakat, vagy komoly következményei vannak. Kétlem, hogy ilyen címszó alatt, hogy valaki fel akarja törni a facebookom, bármit is tennének, ha annak nincsenek előrelátható következményei, ahogyan pl. egy bankszámla feltörésnek, vagy ha valaki az ebayes accountodat töri fel, amihez paypal számla van kötve. Na azokkal tudom biztosan hogy foglalkoznak egyböl.
2016. máj. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Adam23713 ***** válasza:

Párommal megkérdeztünk egy rendőr ismerősünket.


A sértetteknek kell megtenni a feljelentést. Ebben az esetben a feltört facebook fiókok felhasználóinak kell feljelentést tenniük. Vagyis csak az tehet feljelentést akinek már feltörték a fiókját és ami még lényeges, ha ez több ismerősöddel is megtörtént jobb ha mind bementek.


Sok sikert hozzá! :)

2016. máj. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Adam23713 ***** válasza:

#15

Ez a személyiségi jogok megsértése, ami büntetendő.

2016. máj. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek!! :)
2016. máj. 21. 19:32
 19/20 anonim válasza:
Nem használtok véletlenül ilyen szenny alkalmazásokat? Mint a "Bongo tudja" meg ilyenek?(ezek konkrétan sértenék a személyi jogokat, az üzenetekből merít, csak az sms elküldésével beleegyezel ebbe) Mármint, ha telefonról szól a dolog. Van egy ismerősöm, jelszó nélkül, egy random idegen telefon felcsatlakozott a "messengerére" vagy mi a szöszre, az volt a szerencséje, hogy ismerősnek volt a telefonja. Személyi jogok sértése és fenyegetés, ahogy előttem is írták. Amúgy valószínű, hogy egy nagyon buta emberről van szó. Ha tényleg olyan profi lenne, akkor egy szó nélkül kipakolt volna mindent, már ha egy profi valóban facebook profilokra pályázna... Ismerősi körben keressétek az illetőt, akinek személyes gondja van veletek. Egy-egy balhéra, esetleg ex-re gondoljatok,aki megsértődött és így áll bosszút. A 100 egy igen kerek szám :D ... ez megint gyanús, beköpte találomra az első nagyobb számot, ami talán megrettenthet. Olyan van, hogy rákapcsolódik számítógépre esetleg telefonra és belemászkál a dolgaidba, ez észrevehető. IP-t mindig le lehet nyomozni, a helyek el fogják árulni egy idő múltán szerintem.
2016. máj. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, utolsó válaszoló!:)

Közben kiderült, hogy az enyém nem lett feltörve, visszakerestük az összes ip címet és nem volt közte ismeretlen, amiről csatlakoztak volna.

Viszont az ismerősömét biztosan feltörték, arra azonban nem jöttünk rá, hogy ki.

2016. máj. 25. 23:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!