Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az 576.hu-n a Nod 32-nél van...

Az 576.hu-n a Nod 32-nél van egy olyan mondat ami aggasztot, hogy megvegyem: "A szoftver egy felhasználó részére biztosít védelmet egy éven keresztül.". Hogyan értesem ezt a mondatot?

Figyelt kérdés
Vagyis csak 1 évig használható aztán kuka vagy hogy van ez?
2008. szept. 28. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
1év után újra fizetni kell érte (de én a helyedbe ingyenes vírusirtót vennék ha normálisan használod az is elég)
2008. szept. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
jah jobban megéri a 30 napos próbaverziót havonta fölrakni:)
2008. szept. 28. 21:31
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha a 30 napos verziónál egyszer lejár a 30 nap, akkor utána hiába törlöd le, és rakod fel újból, nem fog működni. Nod32 gonosz védelme beleette magát a rendszered lelkébe, s onnan kirángatni már nem lesz könnyű(formatálás nélkül:P).

Szóval ha nem akarod 30 naponként újrarakni a Windowst, és nem akarsz illegális szoftvert használni, akkor valóban használj legális tiszta jó ingyenes vírusirtót, mint ahogy azt az első válaszadó is tanácsolta.

2008. szept. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

Total Uninstallerrel kell telepíteni a Nod-ot először, és a harminc nap után azzal is leszedni. Utána újra azzal telepíteni, és máris "megoldódik" a rendszer lelkébe evés :) Nem szükséges mindent formattálni.


De javaslom az AVG vírusirtó free változatát. Az ingyen van, és ráadásul nem is rossz vírusirtó.


Amúgy a mondatot úgy kell érteni, hogy egy számítógépen, egy évig használhatod teljes értékűen a programot.

2008. szept. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kár, hogy az ingyenes Nod32 csak felismerni, törölni, ill. karanténba képes tenni a fertőzött fájlokat. Tisztításra csak a krákolt ill. jogtiszta termék képes! Ha megfertőződik néhány rendszerfájl, akkor összeomlás a vége.
2008. szept. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nálam az tényleg működik, hogy letörlöm és újrarakom a próbaverziót és működik rendsen sőt még frissít is
2008. szept. 29. 18:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Most nem azért, de látott már valaki olyat, hogy a tisztítás funkció után újraellenőrizve "tiszta" lett a náthás fájl? Nekem a rendszeres biztonsági mentés jól helyettesíti az ilyen extrákat, és persze bizonyos ingyenes oprendszert használok netezésre ;) A szabály ilyenkor annyi, hogy egy helyre töltök le, ott mielőtt elkezdek végső helyére másolni mindent, küldök egy víruskeresést, és azután nyúlok hozzá. A leveleket ellenőrzi a rendszer, máskor nem fogja a gépet ilyesmi. Miért vagyok ilyen laza? Túlzott szigor ez Linuxon: nagyon nagy esélye nincs egy windowsos vírusnak a terjedésre, ezek az "óvintézkedések" is az évente esetleg egy linuxos vírus parányi előfordulási esélye miatt élnek...
2008. okt. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jellemzően a Nodot is 1-2-3 évre veszed meg a licenszét mint a többi fizetős vírusírtónak. Viszont míg a többi vírusírtó próbaverzióját tényleg nem lehet visszatelepíteni a 30 nap lejárta után, addig a Nodot mindig vissza lehetett rakni. Az idők során a módszerek változtak csak. Sőt régen - még a 2.7-es verzó előtti időkben - a honlapjukon is fel volt tüntetve, hogy hogy kell csinálni.

Ezekben az időkbe letöltötted egyszer a próbatelepítőt és 30 naponként ráinstalláltad mindig azt a telepítőt és kaptál újabb 30 napot. Aztán később lett egy olyan változás, hogy uninstall-reboot-install és utána kaptad az újabb 30 napot. Aztán az év elején kijött a 3.0 és ott már nem 30 napot adnak hanem annál nagyobb időtartamot. Hogy meddig érvényes a licensz az látszik a kezelő felületen. Most már, ha letelik az idő illetve ha már csak 2 heted van akkor jelzi és a végén le kell tölteni az újabb próbainstallt és uninstall-reboot-install módszerrel megint használhatod egy darabig. Fontos most már mindig leszedni az új installt mert a frissítéshez tartozó felhasználó név és jelszó különben nem lesz érvényes és nem fog frissülni.

Egyébként az idén még csak egyszer kellett újratelepíteni a Nodot mert mielőtt lejárt volna a próbaidő, valamiért mindig meghosszabbítódott pár héttel/1 hónappal. És nem csak nálam van így hanem minden ismerősömnél aki a próba Nodot használja.


Egyébként a próba verzió is teljes értékű.


Azt amúgy nem értettem sose, hogy miért jó az Esetnek ezt a kiskaput nyitvahagyni.

2008. okt. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én halottam olyanról hogyha az alaplapból kiveszed azt a kis elemet ami a BIOS-nak adja az áramot hogy ne felejtse el az időt. Ha azt kiveszed akkor halvány lila fogalma se lesz a gépnek arról hogy mennyi az idő! így nem kell előfizetni, vagy a próbaidős programok is korlátlan ideig működik! De az nem biztos én még nem próbáltam!
2010. márc. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!