Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Létezik, hogy közvetlenül az...

Létezik, hogy közvetlenül az IP címemre küldi a "vírusközpont" a vírusokat, mikor belépek a böngészőbe? Ha igen, akkor megoldja a problémát az IP cím megváltoztatása?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm említett valami hasonlót, és nem tudom, valóban így van-e, ugyanis nem vagyok egy számítógép zseni, és még sosem hallottam ilyesmiről. Állítása szerint az IP címem bekerült a vírusközpont adatbázisába, és mikor felmegyek a netre azzonnal vírusokat küldhet. Szerinte az a megoldás, hogy kihúzzam a netkábelt pár órára, majd teljesen letakarítsam a gépet, (a kódnyelvből újratelepítésre következtettem) rakjak fel vírusírtót, és azután minden rendben lesz. Ahogy kivettem a szavaiból, azt tanácsolja, hogy ne mentsek át másik gépre semmiféle adatot, alkalmazást, mert azok is megfertőződhettek. De őszintén szólva ez igen nehezen megoldható számomra, mivel az adatok nagyon fontosak. A gépemen van AVG 8.5 teljes verziós vírusírtó program, ami minden nap lefut és rendszeresen frissítem.
2010. ápr. 16. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Ilyen vírust nem tudnak írni a "fejlesztők" mert ezekhez az adatokhoz csak a magyar terorelhárítási egységnek (MTE) van hozzáférése. Így ha ott nincsen besúgó, akkor biztonságban vagy...
2010. ápr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az ismerősöd fel akart vágni előtted. Vagy teljesen madárnak nézett, de még valószínűbb hogy ő sem sokkal tájékozottabb nálad a témában.
2010. ápr. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudomásom szerint a párja programozó, és az ő szavait igyekezett az ismerős közvetíteni. Ezek szerint, ennek nincs valóságalapja?
2010. ápr. 16. 19:28
 4/9 anonim ***** válasza:
Van valóságalapja csak nem a magyar átlagfelhasználók körében, hanem Nemzetbiztonság és egyéb körökben. Az ismerősöd vagy ezen körökben mozog vagy csak üldözési mániája van... :D
2010. ápr. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nincs. Vírusod egyébként van? Vagy csak paranoiából beszélgettek ilyesmiről?
2010. ápr. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat! :)
2010. ápr. 16. 19:37
 7/9 A kérdező kommentje:

A 19:37-es válaszolónak:

Jelen esetben szerencsére nincsen vírusom. A téma néhány napja merült fel, és ma kaptam rá választ, mert az ismerősöm érdeklődött a párjától. Pár nappal ezelőtt volt olyan probléma, hogy minden nap talált az AVG trójaiakat a gépen, sőt, még olyan is előfordult, hogy fél órára elmentem a géptől, és mire visszajöttem egy riasztási ablak várt, pedig semmiféle letöltést nem indítottam. Ezt említettem meg msn-en keresztül a fent nevezett ismerősömnek.

2010. ápr. 16. 19:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Az elképzelhető, hogy van olyan BHO-d, (Browser Helper Object, kiegészítő az IE böngészőhöz), ami tulajdonképen egy trójai, és az meg elkezdi a zombihálózatba építést :)

De annak kicsi az esélye, hogy egy jól működő AVG ezt ne találja meg. Egyébként is kérdés, hogy az ismerősöd ismerőse honnan veszi, hogy a te gépednek bármi baja van :) Szerintem féltékeny...

2010. ápr. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az ismerősöm mondta el az illetőnek, hogy a gépnek baja van. Mire lenne féltékeny?:D A vírusaimra, vagy a vírusírtómra? XD

Nem mellesleg kaptam már olyan riasztást, miben az AVG az Internet exe. fájlra hivatkozott, de azt csak egyszer láttam, akkor mikor a pendrive-ot csatlakoztattam a géphez. Azt azóta formáztam, és most nincs gond. Remélem nem igazolódik be amit mondtál. :S

2010. ápr. 16. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!