Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mobiltelefonok USB csatlakozta...

EagleHUN kérdése:

Mobiltelefonok USB csatlakoztatása tiltható valahogyan Windows 7 alatt?

Figyelt kérdés

Szeretném letiltani hogy mobiltelefon USB-n keresztül bármiféle kapcsolatot építsen ki az adott WIN7 op rendszeres számítógéppel. Maximum tölthet (már mint 5V-ot)!

Viszont közben a többi USB-s eszköznek működnie kellene, mint például egér, billentyűzet, nyomtató.

Az USB mass storage tiltás tökéletesen működik, azaz pendriveot már nem lehet csatolni a gépre.


(HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\USBSTOR

In the right pane, select Start and change the value to 3. (The value 4 will disable USB Storage). Click OK. This will re-enable USB Ports and allow you to use USB or Pen drives.)


Ennek több módját is megtaláltam már a gpedit.msc-ből is meg lehet csinálni, nem csak a regisztriből.


Viszont ettől függetlenül a mobiltelefonok látszanak mint meghajtók! És a tiltás nem csak az újonnan bedgott készülékekre kellene hogy kiterjedjen, hanem a már korábban bedugott és usb driver települt mobiltelefonokra is!


Tud valaki erre módot?

32 és 64 bites Windows 7 -nél is működnie kellene.



2016. aug. 2. 08:22
 1/3 anonim ***** válasza:
miért a windowst buherálod ezért? :) Nem tudom milyen a teló de valószínű, hogy van az usb mód beállításoknál olyan , hogy csak töltés..
2016. aug. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es, mivel nem tudjuk hogy kik és milyen telefont fognak bedugni a gépeink USB portjába ezért a javaslatod elég nehéz lesz végrehajtani.

Egyébként azóta találtam megoldást, bár nem tökéletes és nem teljes:

gpedit.msc-ben:

Administrative Templates alatt Systemen belül

Device Installationban és Device Redirection-ben lejebb menni a Restriction almappákba.

És Enabled értékre állítani a következő kulcsokat:

Prevent installation of removable devices.

Prevent installation of devices not describe by other policy.

Prevent redirection of USB devices.

Ez megakadályoz minden USB-s eszközt a driver telepítésben, még tölteni sem lehet ezek után!


Azért nem tökéletes a megoldás mert a már korábban bedugott telefonokra nem hat, hisz azok drivere már feltelepült!

A teljes USB-t meg nem lehet letiltani mert akkor nincs egér, billentyűzet, nyomtató.

Szóval már azon mutyizom hogy lehet megtalálni és uninstrallalni a már feltelepített drivereket ha nincsen bedugva az eszköz!

Ha erre tudsz egyszerű gyors megoldást köszi.

2016. aug. 3. 21:01
 3/3 A kérdező kommentje:

Találtam még jobbat:


gpedit.msc -> Computer Configuration -> Administrative Templates -> System -> Removable Storage Access -> WPD devices read/write -> Enabled (minkét bejegyzést Enabled-re állítani).


A művelet újraindítást nem igényel, a telefon csatlakozik de nem hoz be semmit mert az MTP/PTP írás/olvasás tiltva lesz. Kipróbáltam, műxik. Aztán , hogy a céges policy visszaírja-e passz, de nem hinném.

2016. aug. 15. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!