Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A levelezőm mostanában pirossa...

A levelezőm mostanában pirossal figyelmeztet bizonyos email címeknél, hogy a címzett nem titkosítja az üzeneteket. Milyen és mekkora biztonsági kockázatot rejt személyes adatokat, például álláspályázatot küldeni ilyen címre?

Figyelt kérdés
Ilyen címmel rendelkező még a diplomamásolataim is elkérte, meg egyéb adatokat is szoktak tőlem emailban kérni, pl tb szám és hasonlók. Ilyenkor mondjam azt, hogy legyen szíves titkosíttatni és akkor elküldöm. De akkor meg engem fognak elküldeni... :)

2016. aug. 9. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:
A diplomamásolatodat szerintem nyugodtan elküldheted (bár fogalmam sincs hogy miért nem elég bemondani, majd bemutatni interjún) de hogy tb szám... Aki ilyet kér, szerintem nem akarsz ott dolgozni. :)
2016. aug. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sőt, ilyeneket simán ne küldj el, ki tudja, lehet hogy a diplomádat is hamis diploma gyártásához használnák.
2016. aug. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Állami intézmények mind kérnek már a pályázatnál dokumentummásolatokat.

Engem most inkább ez a "nem titkosított" kapcsolat érdekelne, hogy micsoda, és hogy tényleg mekkora kockázatot hordoz.

2016. aug. 9. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!