Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez vírus? (Google Chrome)

Ez vírus? (Google Chrome)

Figyelt kérdés

Nemrég letöltöttem a macromedia flash 8-at, valamint, a paint tool sait, az utóbbira azt mondta a a vírusírtóm hogy rosszindulatú, de mivel régebben ugyanonnan töltöttem le, és nem volt vele bajom, ezért nem törődtem vele.

A problémám nem nagy csak zavaró; Amikor megnyitom a a google chroomot, egy külföldi oldalt nyit meg, amin reklámok, hírek, fogalmam sincs mik vannak.

Bizonyos időközönként újra megnyitja az oldalt, és őszintén, baromi zavaró.

Gondolom a nemrég letöltött alkalmazásoknak köze lehet hozzá

Tudok tenni ez ellen valamit?



2016. aug. 25. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

"nem törődtem vele"

Ehhez csak gratulálni tudok. Minek használsz egyáltalán vírusirtót, ha leszarod, mit mond? Sokkal gyorsabb lenne nélküle a géped.

2016. aug. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem volt túl okos döntés, régebben nem volt vele probléma nem gondoltam hogy baj van vele,na><
2016. aug. 25. 21:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Legközelebb VEDD KOMOLYAN A FIGYELMEZTETÉST!!!

Ne szedj le semmit torrent, vagy megbízhtatlan oldalakról!!!

Csak hivatalos oldalról lehet letölteni programokat!

Telepítés előtt le kell ellenőrizned az adott program telepítőfájlját, és ha bármilyen kártevőt talál benne, töröld a fájlt!

2016. aug. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy szerezz be erős védelmet (ezek fizetősek), ha olyan oldalra tévedsz, nem engedi megnyitni sem.
2016. aug. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az erős védelem szart sem ér, ha idióta a felhasználó (mint ahogy a jelen példa is mutatja).


Na jó, hogy hasznos legyek:

1) Letöltöd az AVG Rescue CD-t és kiírod. Erről elindítva a gépedet minden lemezen és partíción víruskeresést végzel (nyilván miután az Update menüpontban frissítetted az adatbázisát). Végül törölsz minden találatot.

2) Újraindítod a gépedet ezúttal a Windows-zal. Letöltöd a Chrome Clean Up Tool-t, és kitakarítod vele a böngésződet.

3) Ezt követően a Chrome-ban megnyitod a chrome://extensions oldalt és átnézed, hogy van-e bármilyen gyanús bővítmény, amit nem te telepítettél fel.

4) Megnyitod a gépházban vagy a vezérlőpultban a "Programok és szolgáltatások" lapot. Átnézed, hogy van-e bármilyen olyan szoftver telepítve, amit nem te raktál fel vagy ismeretlen gyártótól származik. Ha van, törlöd.

5) Ellenőrzöd, hogy van-e olyan automatikusan induló program, aminek nem kellene ott lennie. Windows 10 esetében a feladatkezelőben tudod ezeket átnézni, korábbi Windows rendszer esetében nyomsz egy Win+R-t és az msconfig nevű segédprogrammal tudod letiltani azokat.

6) Most megvizsgálod, hogy van-e olyan ütemezett feladat, amit nem te készítettél el. Ehhez szintén nyomsz egy Win+R-t, majd elindítod a taskschd.msc nevű konzolt.

2016. aug. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már megoldottam de azért köszi mindenkinek. c:
2016. aug. 26. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!