Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miért jelzett vírust a gépem?

Miért jelzett vírust a gépem?

Figyelt kérdés

Készítettem egy programot, amit statisztikát állít elő egy fájlból beolvasott adathalmazon. Ezeket az adatokat egy fájlba írja a program.


Ezt a programomat vírusnak jelezte a saját vírus irtóm (Avira).


Az egyik proginfós ismerősöm szerint lehetséges, hogy azért, mert hatalmas fájlt generál. Az ok, hogy a program olykor 3-4 száz mega adatot hoz létre, nade ezt a vírusirtó egy exe fájlból, hogy következteti ki?


Nem értem. Amúgy nincs jelentősége, mert betettem a kivételek közé.



2016. szept. 1. 15:05
 1/3 Lajos54 ***** válasza:
Esetleg valahol lehet benne olyan, amit vírusgyanúsnak érzékel. Olyasmi, mint a pár soros víruskereső tesztelők. Nem ártalmas, de "gyanúra ad okot".
2016. szept. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Leviplatformer ***** válasza:

Először is:Gratula a programhoz :)

Vírust nembiztos hogy hordoz,de lehet,hogy a folyamatot látja annak,mivel egy-két vírus a fájlokba is belepiszkál,ezért hiheti azt,hogy vírus :)

2016. szept. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 harminezer oxigén ***** válasza:
100%

Hali.


Valószínű csak annyi hogy, a kódban amit csináltál van egy olyan részlet ami hasonlít a vírusirtód által korábban már detektált káros kódra/kódrészletre és ezért jelzett.


Ha 100%-ban te csináltad a kódot, akkor egyszerűen add hozzá a kivételekhez az irtódon belül és nem fog csipogni a jövőben


Aki még nem találkozott ilyennel az még nem kódolt eleget :D

2016. szept. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!