Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van egy 8Gb-os pendriveom ami...

Van egy 8Gb-os pendriveom ami barátom gépe miatt vírusos lett. Úgy kb 4Gb-ig volt tele de csak annyit jelzett, hogy 600 valamennyi kb-t foglal. Hogyan tűntethetném el a vírust róla?

Figyelt kérdés
Én persze betettem a gépembe mert nemtudtam akkor még, hogy vírusos a pendriveom és csak akkor vettem észre + valami RECYCLE nevű mappát is létrehozott benne aztán ilyeneket csinált, hogy amit letöröltem azt szépen visszamásolta. A gépem meg letiltotta a feladatkezelőt és a regeditet de azt sikerült megoldanom... A vírus neve ha jól emlékszem valami SALITY volt. Ha valaki tudja a megoldást azt nagyon megköszönném és mégyegyszer nem a gépemnek van baja az már vírusmentes hanem a pendriveomon még van és nem merem betenni a gépembe, és nembaj ha a válasz formázással kapcsolatos mert amik a pendriveomon vannak azok még a gépemen is csak kéne vissza a drága usb-m. Előre is köszönöm!
2011. nov. 6. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Talán egy víruskeresés a pendriveon?
2011. nov. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Eset Node32 online kereső..

Nekem talált, bár van aki azt mondja, nem ér semmit, van aki azt mondja "tiszta" fileokat is töröl..

Meg persze van más is. Úgy voltam vele, jobb, mint a semmi, csináljon, amit akar, én úgyse tudom felülbírálni...

2011. nov. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A Nod32 is jó víruskereső de van hogy néhány vírust nem érzékel, és többször ad téves riasztásokat is. Én az avastot ajánlanám erre, mert az eddig nagyon be vállt. 1,5 éve használom ezt és azóta semmi gond nem volt a gépemmel ami volt vírus egyből törölte ahogyan azt kell illetve a cd-imen amin a nod vírust észlelt azoknak meg nem volt semmi baja az avast szerint és eddig se panaszkodott rá senki amikor kölcsön adtam valakinek. Szóval az Avast home edition változatát töltsd le regisztráld és 1 évig ingyen használhatod majd újra regisztrálsz és még 1 év ingyen
2011. nov. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jobbklikk a pendrive meghajtójára és formázás, akkor nem marad rajta vírus.
2011. nov. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem lehet formázni ha nem írtam volna le. Nem engedi mert jól kivan találva ez a vírus. Anno a feladatkezelőt is letiltotta + a regedit-et, hogy semmitse lehessen visszaállítani de az sikerült. Amúgy avast-ot használok deha beraknám a gépbe a pendriveot hiába találná meg rajta a vírust ugyanis mindig újra rakja magát ezalatt azt értem, hogy van 6 üres mappa a pendriveomon és hiába törlöm mintha önmagát ctrl+c ctrl+v -né
2011. nov. 7. 18:05
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
vegyél mac-et!!
2011. nov. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindenki piroskezezze le az előttem lévő tudatlan barmot.
2011. nov. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló egyet értek azt nagyon megköszönném és hozzátenném ne vegyetek mac-et én eddig a windowsal tökéletesen megvoltam főleg xp-vel és ismétlem barátom gépéről jött át a virus de ez tökmind1 nem operációs rendszertől függ. Illetve egy kis apróság multkor beugrottam egy mac boltba persze nem vásárlási szándékkal csak úgy és 3-ból 3 termék megrázott de ettöl függetlenül is nem szeretem
2011. nov. 15. 16:47
 9/9 anonim ***** válasza:

"megrázott"...ez valószínűleg abból lehet, hogy az emberi test (pontosabban rajta a ruha) és egyéb tárgyak is fel tudnak töltődni némi elektromossággal, bár ehhez éppen nem értek, engem téli időben mindig "megcsíp" a mozgólépcső gumi kapaszkodója, ha az ujjaim hegyével érek hozzá, de volt már ilyen kézfogásnál is, elég vicces volt.


Vagy ilyesmi kérdés is volt már:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__159..


Lényeg hogy 100% hogy nem az a 3 mac tehet róla :D


Amúgy, ha már XP-nél tartunk.

Beteszed az XP telepítőt, és a pendriveot a gépbe.

Betöltöd a telepítőt, addig a pontig, amikor ki tudod választani melyik partícióra akarsz telepíteni, stb.

[link]

Ilesmi kép kell fogadjon,mint a linkben a 3-4.-ik.

Itt ha szerencséd van, akkor megjelenik a pendrive is mint partíció, kiválasztod, és T-vel törlöd a partíciót rajta, majd újat hozol létre rajta L-el.

(Lehetőleg ne dózerold le a merevlemezed tartalmát, arra figyelj)

Ha ezzel kész vagy akkor szerintem egy újraindítás után már a windows-on belül is megjelenik a meghajtó, jobb kliklikk és formázás.


Egyszer csináltam ilyesmit véletlenül, lehet hogy bejön, lehet hogy nem, és akkor nem lesz jó a pendrive.


Vaaagy...amivel kezdhettem volna, leszeded a "Partition Manager" nevű programot, és azzal is újrapartícionálod a pendriveot és formázhatod.

2011. nov. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!