Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Egy egyszerű vírusírtót...

Egy egyszerű vírusírtót mondanátok?

Figyelt kérdés

Böngészek a számítógépemen, levelek, yt videók, meg néhány játék, nem veszélyes forrásokból..

Igazából windows 7 van a gépen, melyik az amelyik egyszerű, de véd azoktól amikbe bárki belefuthat?


2016. szept. 2. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
2016. szept. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Hominida ***** válasza:

Lehetetlent kívánsz, azt hiszem. Kártevőből már annyifélét gyártott ez a beteg emberiség, hogy ami egyszerű, az nem védhet elég hatékonyan. Amiket felsoroltál egyébként, tehát böngészés, levelek, "nem veszélyes forrásból" származó játékok (flash vagy crack?), azok tipikusan a kártevők legvalószínűbb forrásai.


Én az ingyenes Avastot használom. Igen összetett program, de egyszer kell jól beállítani, onnantól már csak akkor szól, ha gáz van.

2016. szept. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A játékaim Steam-en vásároltak az csak nem kockázatos.

Az Avastot hogyan állitod be? Nem csak telepíteni kell és ennyi?

2016. szept. 3. 17:12
 4/4 Hominida ***** válasza:

Az állítólag tényleg nem veszélyes. Ennek ellenére bárhol belefut az ember vírusba. Mostanában vírusos e-mailt is kapok néha, korábban az nem volt.


Az Avastban elsősorban kikapcsoltam az összes felhőzést meg közösségi izét. Kösz, nem. Aztán a védelmeket kell hangolni, például hogy hogyan reagáljon a találatra. Alapból az automatikus javítások vannak beállítva, márpedig én azt várom, hogy kérdezze meg, hogy a Gazda mit óhajt. Mert vannak téves riasztások, egyébként meg ha egy programba beletöröl és blokkolja, akkor nem jó, ha én ebből csak annyit látok, hogy a rendszer elérési hibát jelez, aztán csókolom.


Be kell állítani, hogy milyen védelemnél legyen íráskori vizsgáat, milyen tömörítvényeket vizsgáljon át, milyen érzékenységgel. Lehet variálni a naplózással, esetleges távértesítéssel. Na meg a frissítés. A definíciókat én automatikusan frissíttetem, de a programot nem, mert képes a legrosszabb pillanatban leterhelni a gépet percekig, aztán még újra is kell indítanom.


Végig kell szöszölni, és elgondolkozni azon, hogy mit szeretnénk. Amikor megvan, el kell menteni a beállításokat, a beállítások mentése helyett "mentési beállítások" ponttal. Aztán később, a gyakorlatban kiderül, hogy mi jó, mi rossz, finomítani, aztán kimenteni új fájlba.

2016. szept. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!